GOED NIEUWS UIT DE WEST Uit het zojuist verschenen jaarverslag van de Antilliaanse Brouwerij N.V., Willem stad, Curasao (N.A.), kunnen wij tot ons genoegen opmaken, dat het per 30 sep tember 1961 geëindigde boekjaar een zo danig resultaat heeft opgeleverd, dat de directie van deze brouwerij de op 8 maart a.s. te houden algemene vergadering van aandeelhouders zal voorstellen een divi dend van 7 uit te keren, dus 1 meer dan het voorafgaande boekjaar. In aanmerking nemende het feit, dat deze brouwerij gedurende het afgelopen boek jaar nogal wat tegenslagen heeft onder vonden stagnerende conjunctuur der Nederlandse Antillen, verhoging van de bieromzetbelasting, verlies als gevolg van de herwaardering van de Nederlandse gulden mag het behaalde resultaat als niet onbevredigend worden aangemerkt. HENGELO BILJART! Met genoegen kunnen wij mededelen, dat enige personeelsleden van het filiaal Hen gelo een biljartvereniging hebben opge richt. Sinds enkele weken wordt er serieus geoefend in een Hengelo s café en dat gaat in een zeer prettige sfeer, iedere woensdagavond; er is een trouwe op komst. De oprichting is voortgevloeid uit het tweede interfiliaie biljarttoernooi. Het wilde in het begin niet erg vlotten, maar dat lag hoofdzakelijk aan de moeilijkheid een geschikt lokaal te vinden. De moei lijkheden die er nog zijn hopen wij met onze zustervereniging, die al stevig in haar schoenen staat, te overwinnen, als deze ons van advies wil dienen. Wij hopen op deze wijze een steentje te mogen bijdragen tot een nog betere ver houding tussen de diverse sectoren van het personeel hier in het oosten van het HOLLAND ALS FILMDIVA Op 17 januari j.l. woonden wij de première bij van de door de Amerikaanse filmer J. Roberts gemaakte film„Holland and the Amazing Dutch". Deze eerste vertoning van „Holland en de verbazingwekkende Ne derlanders" vond plaats op de geheel verbouwde Nieuw Amsterdam, een eer die deze interessante documentaire volle dig verdiende. De film, die hoofdzakelijk bestemd is voor toekomstige reizigers Het jongste boekjaar van de Surinaamse Brouwerij N.V. te Paramaribo, dat even eens per 30 september 1961 werd afge sloten, is wederom een gunstig boekjaar geweest, zo wordt ons gemeld. De resul taten waren van dien aard, dat de op 29 januari j.l. gehouden vergadering van aandeelhouders heeft besloten het divi dend vast te stellen op 18 (over het boekjaar daarvoor bedroeg dit 15j^ land, in de geest van de woorden die de heer Kranenberg sprak tijdens het diner op de tweede toernooidag, 28 oktober j.l. Namens de vereniging N. Nijenhuis. (Hengelo kan op ons rekenen. Het bestuur tan de zustervereniging laat zich gaarne uitnodigen voor een lang weekend waarbij het aan advies niet zal ontbreken.) GRONINGEN IS VERHUISD Op 12 februari heeft het personeel van ons filiaal te Groningen zijn benauwde noodhuisvesting verlaten en is juichend het zo goed als voltooide nieuwe filiaal gebouw binnengetrokken. Het adres is nu Wilhelminakade 12 (postbus 157). Officieel zal het pand pas over enkele maanden worden geopend, maar wij wil len onze Groningse collega's nu alvast van harte feliciteren met hun nieuwe on derdak. naar Europa, laat Holland op een frisse manier zien. De molens en tulpen spelen een grote rol, maar ook de industrie neemt een belangrijke plaats in, evenals de watersport en het Nederlandse huis gezin, terwijl ook de Amstel Brouwerij erin voorkomt. De film maakt de indruk, dat hij Holland laat zien zoals het wer kelijk is. Een groot voordeel, want juist daardoor zal de toeschouwer er vlugger toe worden overgehaald ons land te be zoeken. 11

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 13