Mooi succes voor Amstel bier Ook jhr. Hooft van Woudenberg voerde het woord, aangezien hij lange jaren met de jubilaris had samengewerkt. Spreker herinnerde aan de eerste tijd op de eerste verdieping, in een kamer die spoedig te klein bleek, zodat naar de grote afdeling op de tweede verdieping moest worden verhuisd (die nu alweer aan de krappe kant is); hij herdacht de heer Van Dar telen, die in 1954 is overleden en met wie de heren Hooft en Peters jaren de export hebben gediend. De heer Hooft schetste de jubilaris als een man die direct tot zaken placht te komen, voortreffelijk zijn talen sprak en van hulde niets moest hebben („behalve dan vandaag") en die zich verheugde in een harmonisch huwelijk, waardoor hij zich voor de volle honderd procent aan zijn werk kon geven. De heer Peters sprak in zijn dankwoord zijn erkentelijkheid uit aan de directie voor het in hem gestelde vertrouwen. „Veertig jaar lang heb ik mijn werk kracht mogen geven en ik hoop, dat mijn gezondheid mij in staat zal stellen het te kunnen blijven doen." De heer Peters Mevrouw Peters geflankeerd door haar echtgenoot (l.) en drs. Miedema. maakte er veel werk van om ieder, die hem had bedacht met goede woorden en geschenken, allen die hem het werken hadden veraangenaamd, kon het zijn met name, zo niet dan toch bij hun functie te noemen (o.a. de heer Fokke, die altijd klaar staat, de telefonistes voor het snelle doorverbinden, de portiers voor de vlotte bezorging van lafenis van een vaak voor komende dorst,) en hij besloot met een „oproep aan het hele Amstelleger om ons onvolprezen Amstel bier aan de markt te brengen en mee te helpen het marktaandeel te doen stijgen. Met ver eende krachten zal dat waarachtig wel gaan". De Falstaff Brewing Corporation heeft regelingen getroffen om Amstel Bier in haar afzetgebied, dat 28 staten omvat, te gaan verkopen. Een van de vooraan staande Amerikaanse brouwerijen zal zo doende de grootste verkoper worden van een importbier. Dit werd bekendgemaakt door de heer Alvin Griesedieck jr., vice-president en verkoopdirecteur van Falstaff en de heer Sydney B. White, directeur van de Amstel American Corporation te New York, de importeur van Amstel Bier in de Ver enigde Staten. Amstel Bier zal aan de meeste dranken grossiers van Falstaff worden verstrekt en de verkoop zal in de lente beginnen. Sprekend over deze regeling zei de heer Griesedieck: „Met Amstel kunnen we onze grossiers een direct verkrijgbaar ge ïmporteerd produkt aanbieden, dat zij kunnen distribueren met geringe extra- kosten. Het zal hun verkoop van Falstaff bier aanvullen op markten waar voldoen de vraag is naar importbier." ..Amstel werd precies vijf jaar geleden hier geïntroduceerd", vulde de heer White aan „en de omzet is ieder jaar toegenomen met ilA/s tot 50 „In de eerste tien maanden van 1961", voegde hij eraan toe, „is de verkoop van al het importbier gestegen met 9,6 vergeleken met de overeenkomstige pe riode in I960. Amstel daarentegen steeg met 41 waardoor het in Amerika het importbier is met de snelste omzetstij ging- Falstaff had in 1961 een recordomzet van zes miljoen hl. Het hoofdkantoor is ge vestigd in St. Louis, waar het bedrijf tevens twee brouwerijen heeft; er zijn ook brouwerijen in Omaha, New Orleans, San José, Fort Wayne, Galveston en El Paso, terwijl er in Chicago een mouterij gevestigd is. IN MEMORIAM A. M. PANAGOS Op 31 december j.l. is overleden de heer Anastase M. Panagos, die sedert een lange reeks van jaren Amstelagent is geweest op het Griekse eiland Rhodos, gelegen in de Middellandse zee onder de Turkse kust. 10

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 12