IK HEB EEN HUIS MET EEN TUINTJE GEHUURD (II) Het opschrift van ons artikeltje in het de cembernummer van Het Spongat was niet gesteld in F.gmonds dialect, zoals u mis schien heeft gedacht. Het was slechts een privégrapje van de zetter! In dat artikel deelden wij mede, dat zou worden getracht nog twee huisjes erbij te nuren. Welnu, wij kunnen u thans mede delen, dat dit, na veel moeite, is gelukt. Deze twee huisjes staan in het vacantie- verblijf De Leemkule in Hattem. Het zijn mooie zespersoons stenen bunga lows, opgetrokken in Veluwse boerenstijl en met riet gedekt. De huisjes zijn voor zien van stromend water, electrisch licht (220 V.) en butagas. In tegenstelling tot onze eigen huisjes zijn in Hattem wèl dekens aanwezig, zodat deze niet behoe ven te worden meegenomen. De huurprijs ligt aanmerkelijk hoger dan van onze eigen huisjes, doch dank zij hulp van de zijde van het bedrijf, is het mogelijk deze huisjes beschikbaar te stel len voor de prijs van 50,per week, excl. gas, water en electriciteit (pl.m. 1,25 per persoon per week). Deze welkome financiële hulp van de kant van het bedrijf is uitsluitend toege zegd voor het jaar 1962. In 1963 hopen wij nog enkele „eigen" huisjes erbij te de bijvoeding van de werknemers. In on ze oude bottelarij werd ook zo'n keuken geïnstalleerd, die in 1942 in bedrijf werd gesteld. Er is heel wat eten gekookt. De juiste hoeveelheid, 5.247.889 liter, staat aangegeven op de plaquette die naast de hoofdingang van het kantoor in de gevel is aangebracht." Gelukkig was dit intermezzo in 1945 be ëindigd en al spoedig kon de heer Peters, die op 1 juni van dat jaar procuratiehou der was geworden, weer zijn activiteiten op exportgebied gaan richten. Hij is over heel de wereld bekend en hij kent ook iedereen, die voor ons produkt van belang kan zijn, zeker in de ca. 120 gebieden waarheen Amstel bier wordt geëxpor teerd. En dat Nederland reeds zoveel ja ren een zeer vooraanstaande plaats onder de bierexporterende landen inneemt, is mede te danken aan zijn permanente ac tiviteit, zijn waakzaamheid en rusteloos bezig zijn voor Amstel. Van bierverkopen heeft hij zijn levens hebben, zodat subsidie op de huurprijzen dan niet meer nodig zou zijn. De Leemkule ligt in een zeer afwisselend landschap onder de gemeente Hattem, te midden van 150 ha vrij toegankelijk bos en dichtbij de uiterwaarden van de IJssel. Er is in Hattem een aardig natuurbad. Op het terrein van de bungalows is een winkel waar alle levensbehoeften tegen normale prijzen worden verkocht, terwijl er ook een kantine is waar men desge wenst maaltijden kan bestellen. Op het binnenkort uit te reiken aanvraag formulier kunt u dus kiezen tussen Eg- mond en Hattem. IJ kunt ook inschrijven voor beiden en daarbij een voorkeur aan geven. Vanzelfsprekend heeft u in het laatste geval bij eventuele loting meer kans om een huisje toegewezen te krijgen. Tenslotte nog een opmerking omtrent het vervoer, omdat dit in ons vorige bericht je niet geheel duidelijk was gesteld. De brouwerij draagt zorg voor vervoer van bagage en fietsen van het woonhuis tot het terrein; dus geen personenvervoer. Voor dit laatste dient men zelf te zorgen. Nu kunnen dus niet dertig doch vijftig werknemers van onze huisjes profiteren. Wij hopen van harte, dat u tot één van die vijftig behoort! werk gemaakt en iemand uit zijn omge ving bedoelde hetzelfde, toen hij het al dus uitdrukte: „Meneer Peters gaat met de brouwerij naar bed en staat er mee op DeW De heer Peters heeft tooensdag 10 januari in onze Gijsbreghtkelder gerecipieerd, een aangelegenheid waarop wij in ons volgende nummer terugkomen. DANKBETUIGING Mede namens mijn vrouw wil ik u allen zeer hartelijk bedanken voor uw belangstel ling ter gelegenheid van mijn veertigjarig jubileum. Uw blijken van sympathie, welke u verge zeld deed gaan van zulke prachtige cadeaus en bloemen, stellen mijn vrouw en ik op bijzonder hoge prijs. J. A. H. Peters. 5

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 7