Mr. EGBERTS SPRAK OP DE NIEUWJAARSRECEPTIE 7962 Op dinsdag 2 januari j.l. begon om half vijf in onze Gijsbreghtkelder de nieuwjaars receptie, waartoe de directie delegaties van het personeel, werkzaam te Amsterdam, had uitgenodigd. De ruimte in de kelder is te klein voor het gehele personeel en daarom waren op deze eerste werkdag van 1962 bijeen de leden van de Ondernemingsraad, de bestuursleden van het Pensioenfonds, de leden van de Tarief commissie en de Jubileum commissie en de redactieraad van Het Spongat, alsmede het leidinggevend personeel. Doordat ir. R. van Marwijk Kooy en mr. J. M. Elink Schuurman met vakantie waren, vertegenwoordigden de heren mr. E. J. Eg berts en P. Kranenberg de Raad van Beheer en eerstgenoemde voerde ook het woord. Mr. Egberts begon met degenen te her denken, die ons in het afgelopen jaar wa ren ontvallen: jhr. Six van Hillegom, in specteur Hogendonk, chauffeur Ulkes, me juffrouw De Groot van de postkamer en collega Visser, die nog maar kort bij ons in het brouwhuis werkte. „1961 was geen uitzonderlijk jaar", aldus de heer Egberts, „wij hadden geen mooie zomer, maar toch ging het met onze omzet goed en deze was voor de negende achter eenvolgende maal hoger dan het jaar daar voor. Ook de export steeg, in verhouding zelfs meer dan het binnenlands verbruik." Sprekend over de verbouwingen in het be drijf, bracht de heer Egberts in herinnering, dat in het afgelopen jaar o.a. een nieuwe legerruimte was gereedgekomen en dat een nieuwe stoomketel in bedrijf was gesteld, terwijl na de sloop van een paar huizen en de oude ijsfabriek een begin kon worden gemaakt met het gebouw waarin de ver dubbeling van het brouwhuis en de silo's „Toen ik 1 januari 1948 bij de brouwerij kwam, stond de eerste verdieping van het hoofdkantoor langs de Andreas Bonnstraat nog leeg, alles daarboven was zolderruimte", aldus de heer Egberts. „Nu is het hoofdkantoor overvol en u kunt dus nagaan hoeveel mensen die op kantoor een bureau en een stoel moeten hebben, erbij moesten komen om elk jaar meer Amstelbier te kunnen verkopen." De enige oplossing voor uitbreiding van de kantoorruimte was een noodgebouw te zet ten op het oude keldergebouw aan de binnenplaats: dit houten gebouw komt in de loop van 1962 gereed. De groei van ons bedrijf kost veel geld, veel meer geld dan overblijft nadat wij uit hetgeen wordt ontvangen als opbrengst van het bier alles betaald hebben wat moet worden betaaldde grondstoffen, de lonen en salarissen, alle onkosten, rente over het geld dat wij geleend hebben, dividend aan de aandeelhouders en de gratificaties. Er moest dus nieuw geld worden aangetrokken en wij deden dit in de vorm van een emissie van nieuwe aandelen. De heer Egberts moest vaststellen, dat er helaas geen reden is om met vreugde, tevreden heid en gerustheid op 1961 terug te zien als wij in de wereld om ons heen kijken. Er heerst onrust en oorlogsdreiging. Daarom: „de beste wens voor 1962, die ik dan ook heb, zowel voor u allen persoonlijk als voor het bedrijf, is VREDE. Bij deze wens zinkt eigenlijk alles in het niet. En dat is dan ook de enige wens, die ik op het ogenblik zou willen uiten. De wens, dat het allen, die bij de Amstel werkzaam zijn, gegeven moge Mr. Egberts tijdens zijn toespraak. zullen worden ondergebracht. 1

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 3