@©0 ©0 ©0© Puzzel en win een tientje Wederom een puzzel van een geheel ander genre dan gewoonlijk. Om het geval op te lossen is evenwel geen speciale kennis vereist, uitsluitend een dosis geduld. Daar gaat-ie dan. De negen letters van het hieronder afgebeelde woord OPPOSITIE zijn samengesteld uit 82 letters, die tezamen een spreuk vormen. Oorspronkelijk was deze spreuk duidelijk van links naar rechts en regel voor regel in de negen letters te lezen, maar doordat tal van letterdelen van plaats zijn verwisseld, is de tekst onleesbaar geworden. De opgave is: hoe luidt deze spreuk! Om daarachter te komen, moet men het volgende doen. Alle negen letters moeten verti caal in drie stroken van gelijke lengte worden geknipt, behalve de twee i's, want die bestaan maar uit één strook en blijven dus heel. Vervolgens legt men opnieuw het woord OPPOSITIE en wel zodanig, dat de spreuk is te lezen. De bovenste regel van OPPO telt dus weer 12 letters, de tweede regel 8, de derde regel 10, de vierde regel 6 en de onderste regel 8 letters, de eerste regel van SITIE telt 11 letters, de tweede regel 5, de derde regel 8, de vierde regel 5 en de laatste regel 9 letters De linker en de rechter strook van de S zijn niet van plaats verwisseld evenmin als de linker en rechter letter van de T en om het de puzzelaars iets gemakkelijker te maken is de laatste strook van de E (e-n) eveneens op zijn plaats blijven staan. Opdat men zich niet vergisse in het knippen van de stroken: er zijn in totaal 23 stroken! Onder de goede oplossers wordt weer een tientje verloot en tevens worden weer drie abonnementen op het fraaie tijdschrift van Artis uitgeloofd. Oplossingen dienen uiterlijk 8 februari a.s. in het bezit te zijn van de redactie van Het Spongat, Afdeling Publiciteit. Vermeld op de linkerbovenhoek van de enveloppe: PUZZEL. PUZZELPOCKET Onze puzzelredacteur, de heer P. van Dalen, is de auteur van een Puzzel Pocket, dat kortgeleden bij Het Wereldvenster, Baarn, verscheen als nr. 30 in de Antilope-reeks. Hierin heeft hij 81 puzzels gebundeld: kruiswoordpuzzels, schakelpuzzels, kettingpuzzels, magische vierkanten, drieluikpuzzels enz. Voor de liefhebbers om van te watertanden, maar sportiviteit is wel vereist, want de oplossingen staan achterin het smaakvol uitge geven boekje.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 19