■■■vH wmÊÊÊÊm STEEK DE GANG NIET IN BRAND I Leden van de Nieuw-Guinea-raad brachten een bezoek aan de Amstel Brouwerij,, waar zij werden ontvangen in de directiekamer. Alvorens de brouwerij te bezichtigen werden zij met begeleiders en gastheren gefotografeerd en op deze plaat ziet men v.l.n.r. de heren H. van Gelder (directeur van A. van der Valk N.V., importeur van ons bier in Nieuw-Guinea)F. Torey, K. A. Houtzager, drs. H. F. Sollewijn Gelpke (voorzitter N.-G.-raad), P. Kranenberg, A. Arfan, H. Womsiwor, mr. O. de Rijke, A. K. Gebse, ir. R. van Marwijk Kooy, B. Mofu en R. M. Wijdeveld. 13 „Komen jullie bij ons eten met Kerst mis?" had onze vrouw gevraagd aan haar twee kleine nichtjes, voor wie deze vraag niet onverwacht kwam. De oudste is vijf jaar en heeft reeds een verblijf van, voor haar onbepaalde tijd, aangekondigd in de vakantie. De kleine van drie grijnst met haar clownsgezicht om het voorstel. Ze grijnst om elk voorstel, want ze begrijpt meestal niet waarover het gaat. Ze loopt met grote snelheid door het eigen huis, volkomen op de hoogte met alle obsta kels; als ze bij ons is doet ze dat ook, met het gevolg, dat ze herhaaldelijk uit glijdt over kleedjes, haar hoofd stoot te gen allerlei onverwachte punten van ta fels en kastjes. Meesterlijk vinden ze al lebei het huis van tante. Op gewone da gen al (altijd feestdagen voor hen), hoe meesterlijk zal het dan zijn op Kerstmis. Met een huis vol middelen om te leven en middelen die het leven alleen maar moeten veraangenamen gaan we de Kerst nacht in. Zilver gepoetst, mooie servies bij de hand gezet, sausjes afgedekt, kaar sen op maat van de kandelaars gesne den, een koelkast vol heerlijkheden waar je maar van af hebt te blijven (want het is nog geen Kerstmis)... Doodmoe onder de Kerstwol. Heb je de kerstboom (twee maal kijken voor je hem ziet) uitgedaan? Snel uit bed. Boom brandt nog. Met de hand al aan de stekker (geen kaarsjes met die kleine kinderen) kijken we on der de boom: handenvol lollies en snoep goed liggen er uitgespreid. Hoofdschud dend terug. Moeten de kinderen met alle geweld dood- en doodziek worden? Ge brom: 't is maar eens Kerstmis. Vroeg op hoeven we niet. Ze komen pas om elf uur, een Volkswagen vol gegil. Enfin, we hebben misschien een rustige Pasen. Om negen uur 's morgens de telefoon. De vader van de nichtjes meldt wat een maal in de zoveel jaren gebeuren kan: we kunnen niet komen, vrouw is ziek, niet ernstig, maar toch ernstig genoeg om niet in een auto te kruipen, die anderhalf uur nodig heeft om zijn doel te bereiken.

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 15