AFSCHEID J. G. A. WEISENBORN N a een diensttijd van bijna zesenveertig AMSTEL jaar heeft de heer J. G. A. Weisenborn de dienst verlaten wegens het op zeven december j.l. bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Hij kwam op 10 april 1916 bij de brouwerij, alwaar hij door de heer M. van Marwijk Kooy was aangenomen tegen een salaris van vijf tien gulden per maand. Hij had toen de derde vijfjarige HBS afgelopen en al eni ge tijd gewerkt bij een particulier labo ratorium. Begonnen als analist werd hij drie jaar later reeds chef van ons labo ratorium, als opvolger van ir. Henge- veld. In die tijd was brouwmeester Fischer de man die de scepter zwaaide over het brouwtechnische deel van de fabriek, doch toen deze in 1925 vertrok kreeg de heer Weisenborn deze taak erbij en van die dag af heeft hij steeds de verantwoor ding gedragen voor het brouwtechnische deel. Groot zijn de veranderingen, die zich gedurende zijn ambtsperiode hebben voltrokken: de personeelssterkte werd on geveer verdubbeld, het aantal gebouwen is toegenomen en de smaak van het bier is sterk gewijzigd omdat de bierdrinken de mensheid van nu een andere smaak heeft dan die van vroeger. De oorlogsjaren waren moeilijk, maar veel werd vergoed doordat het bedrijf kon zorgen voor de allernoodzakelijkste voedingsmiddelen. Hoewel de heer Weisenborn geen be moeiingen heeft gehad met onze buiten landse vestigingen, is hij in de jaren 1925-1929 vele malen in Brussel geweest om te adviseren bij de Belgische brou werij de Koekelberg, die een bier moest maken gelijk aan ons Nederlandse smaak- type. Toen de heer Weisenborn bij de Amstel Brouwerij kwam werd hij een ac tief voorhoedespeler in het elftal van de brouwerij en hij bleef dit tot 1918. Zijn liefde voor de voetballerij is hij evenwel niet verloren, getuige zijn donateurschap van Ajax. Vele jaren speelde hij toneel als lid van de amateurtoneelvereniging Vrije Werk kring, een der oudste en hoogst aange schreven toneelverenigingen in Neder land. Hij is nu lid van verdienste, speelt zelf niet meer mee, maar zijn echtgenote doet dat nog wel. Het hoogtepunt uit zijn toneelcarrière was het optreden in de Stadsschouwburg. De laatste jaren kon hij zich niet veel meer vrij maken om zijn postzegelverza meling te verzorgen, maar nu er opeens een zee van vrije tijd beschikbaar is, gaat hij zich daar weer aan wijden. Schrijver 1 A. M. Riemens van Hr. Ms. De Bitter zond ons zijn portret, op zeer knappe wijze gemonteerd in een glas Amstel bier. Zó diep heeft nog nooit iemand in (of uit) het glaasje gekeken, 't Is dat De Bitter geen onderzeeër is, anders had de heer Rie mens vast geroepen: Klaar voor onder bier!" 9

Amstel - Het Spongat | 1962 | | pagina 11