De buitendienst triomfeerde Tweede interfiliaal biljarttoernooi ten einde Op zaterdag 18 november j.l. zijn in de biljartzaal van Hotel-café-restaurant Suisse te Amsterdam de beslissingswedstrijden ge speeld van het Tweede Interfiliaal Biljart- toernooi. Weer was er een dag gereserveerd voor het klikken van de ballen, het krijten van de keus en het gespannen aanleggen alles uitsluitend door Amstelmensen. Er waren grote verschillende zaal is veel kleiner dan in De Kroon, want er staan vijf gewone biljarts en één matchtafel; er waren twaalf spelers i.p.v. achtenzeventig en er was hoegenaamd geen publiek. Toch was de goede sfeer er en men heeft gezellig en sportief gespeeld. In de drie poules kwamen tegen elkaar uit Poule A: de heren Bosch, Burgers, Wil- lemsen en Piket. Poule Bde heren Marees, Snel, Beekman en Tielkemeyer. Poule C: de heren Rieck, Slager (die de heer Geerts wegens verhindering verving), De Vries en Rijnbende. Na de achttien partijen van de demi-finale waren als winnaars naar voren getreden de heren Bosch, Marees en Slager (toevallig alle drie van de buitendienst) en nadat de moyennes van deze heren in overeenstem ming waren gebracht met hun prestaties van deze dag traden zij tegen elkaar in het strijdperk. De heer Marees (190 carambo les, cadre) won de partij tegen de heer Bosch (67), de heer Slager (104) won ook van de heer Bosch en tenslotte overwon de heer Marees ook de heer Slager. Deze over winning bracht de wisselbeker weer voor een jaar in zijn bezit, terwijl de tweede prijs, een beker bij de heer Slager terecht kwam. De heer Bosch ontving als derde prijs een legpenning. De heer Kranenberg, die om circa vijf uur de prijzen uitdeelde, deed dit met veel ge noegen omdat er op deze dag van elf uur af sportief en met animo was gestreden, geleid door een organisatie, welke geen aanleiding tot ook maar de geringste klacht heeft gegeven. De eerste aan wie de heer Kranenberg iets overhandigde was mevrouw De Vries, die een Groninger „kouke" ontving uit waardering voor het feit, dat zij opgewekt diverse partijen had geschreven. Nadat de heren Bosch en Sla ger hun prijzen in ontvangst hadden ge nomen, kreeg de heer Marees behalve zijn beker ook een „kouke" voor het hoogste aantal caramboles in de negende beurt. „Nu kan je weer poetsen", riep hij, de beker hoogheffend, tot zijn vrouw, die ook deze dag weer van haar belangstelling had blijk gegeven. Zo is dan deze dag geëindigd in goede harmonie, in alle rust ook, geheel in tegen stelling tot hetgeen op luttele afstand ge beurde: de intocht van Sinterklaas. Aan dit feit zullen wij het dan ook maar wijten, dat de belangstelling van de zijde van de collega's gelijk nul was. Volgend jaar verwachten wij weer grote opkomst van mensen die een nog hoger gemiddelde zullen opgeven, want oefenen kan nooit kwaad, zelfs niet voor de Amstel- cracks. De spelers en belangstellenden, gefotografeerd na beëindiging van het Tweede lnterfiliale Biljarttoernooi. 6

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 8