VROLIJK EN MUZIKAAL De Candy Kids, de twee kleine zangers, die voor de televisie zijn opgetreden en de band van The Strangers werden gefotografeerd voor Café Schut, Utrechtsestraat, waar zij iedere zaterdag oefenen Toto Sleurs. tarief voor Y gemaakt zou worden, zou X 331/:i% premie verdienen, maar Y geen premie. Dat is niet rechtvaardig, want ook Y heeft zijn best gedaan, maar hij kon niet meer doen. Daarom krijgt Y een zg. me thodetoeslag (MT), die gelijk is aan de gedwongen wachttijd als beiden optimaal werken. In ons voorbeeld dus 1 Yj minuut gedwon gen wachttijd of wel U/2 M.T. Het tarief wordt dus voor X 8B en voor Y 6B 13^2 MT. Voor die MT wordt hetzelfde betaald als voor een B, zodat in dit voor beeld X 80B per uur kan maken, overeen komende met 331/:i% premie en Y 60B 15 MT overeenkomende met 25% premie. Op ongeveer dezelfde wijze gaat de be rekening van het tarief bij arbeid aan een machine. Dit verhaaltje zou te lang wor den om ook daarvan nog een voorbeeld te geven. Waar nodig zal het tariefbureau u graag nader uitleg geven. TWEE SOORTEN WERK Tenslotte nog iets over de premiebereke ning. Iemand werkt op zekere dag negen uur, waarvan één uur besteed is aan op ruimen. poetsen en andere werkzaamheden waarvoor nog geen tarieven zijn vastge steld. De overige acht uur werkt hij in tarief aan twee soorten werk. De berekening gaat dan als volgt. Gemaakt B/stuk Gem. B Werk A 100 stuks 3,60 360 Werk B 200 stuks 1,32 264 Totaal 624 Gewerkt op tarief 8 uur. Totaal behaalde B's 624, de prestatie is: 62( 78 B/uur 30 premie. Gewerkt niet op tarief. Premie b.v. 15 Over die dag werd dan verdiend 8 uur van 30 1 uur van 15%. De premie voor werk, dat niet op tarief werd verricht, wordt voorlopig berekend door uw persoonlijke merit-rating 5 in afwachting van een nader bekend te maken percentage van de behaalde prestatie over een bepaalde periode. Zonder twijfel zullen er nog dikwijls vra gen bij u rijzen over de gemeten tarieven. Stel die vragen dan eerst aan uw baas, die ze zeker zal kunnen beantwoorden of die voor u kontakt zal opnemen met het tarief bureau. 4

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 6