Deze plaat stelt de Amstel Brouwerij te Nassau voor, zoals deze in grote trekken zal worden gebouwd. Het kantoorgebouw op de voorgrond komt evenwel in het verlengde van het brouwhuis (erachter afgebeeld) te staan en wel met het verhoogde gedeelte (de ingang) naar de kant van de weg. Naast het brouwhuis liggen de gist- en leger kelder en de bottelarij. Achteraan zijn het ketelhuis en de kantine te zien en u- NASSAU EN DE BAHAMA EILANDEN Ongeveer 80 km van de kust van Florida liggen de.eerste van de 700 Bahama eilan den, die zich tot ca. 1.000 km verder uit strekken ten noorden van Cuba. Tot de elf belangrijkste eilanden behoort ook New Providence Eiland, met Nassau, de hoofdstad van de Bahama eilanden. In minder dan een uur vliegen kan men van Miami uit deze plaats bereiken. Jarenlang is het een vakantieoord geweest voor de rijken, maar het is snel een geliefd plekje geworden voor duizenden, die in deze Britse omgeving, waar elk hotel een va- kantiegebied op zichzelf is, rust en ont spanning zoeken. Columbus ontdekte de Bahama eilanden op 12 oktober 1492, toen hij waarschijnlijk op het eiland San Salvador landde. Dit bleek het begin te zijn van de ontdekking van de Nieuwe Wereld. Een kleine anderhalve eeuw later kwamen zij onder Engelse in vloed en zijn dit gebleven. Zij worden be stuurd door een gouverneur-generaal, be noemd door de Engelse Kroon, en een bestuursraad. Het heerlijke klimaat trekt jaarlijks hon derdduizenden toeristen, die op de vele stranden de passaatwind over zich heen laten gaan. De gemiddelde temperatuur in het strand. juli en augustus is 81 gr., het is er dus zeer heet. In Nassau woont de helft van de gehele Bahamabevolking; de stad werd in 1695 gesticht en genoemd naar Willem III, de koning-stadhouder, prins van Oranje Nas sau Naar Nassau trekken ook de meeste toeristen, want het is een van de beroemd ste toeristenoorden ter wereld. Nassau ligt 1.750 km van New York. Anders dan Porto Rico is de economie van de Bahama eilanden gebaseerd op het toe risme, hetgeen niet wegneemt, dat de ves tiging van industrieën er wordt toegejuicht. Ook in Nassau zal Amstel dus nu gaan brouwen. Handig Mejuffrouw Dörr, nu mevrouw Boer, werkzaam op de afdeling Export heeft ter gelegenheid van haar huwelijk, zowel te Nieuw-Loosdrecht als te Krimpen aan de IJssel een receptie gegeven, zij het dan op twee verschillende dagen. Ten einde het de gasten gemakkelijk te maken heeft zij een handig kaartje bijgesloten bij de huwelijksaankondiging. Aan de hand van de hierop afgedrukte platte- grondjes kan men de plaatsen waar de receptie wordt gehouden gemakkelijk vinden. 2

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 4