Puzzel en win een tientje Dominerende vermenigvuldiging Huwelijk van bier en wijn Verrassend veel inzendingen mochten we ontvangen deze maand. Het tientje gaat naar mevrouw C. H. Fransen, Tijl Uilenspiegelstraat 8'1, Amsterdam, terwijl de drie abonnementen zijn genoteerd voor de heer P. Pulles, Arnhem, mevrouw J. Rademakers-Prinsen, Hengelo en dr. W. F. H. Ströer te Amstelveen. Wij wensen de winnaars geluk met hun prijs en hopen dat zij de nieuwe puzzel met evenveel plezier te lijf zullen gaan. De tekening hiernaast moet een halve slag gedraaid worden, zodat u de dertien domino stenen links voor u heeft- De opgave is: leg deze stenen zodanig in het rechtse diagram, dat een kloppende en geheel uitgewerkte vermenigvuldiging van twee getallen van elk drie cijfers wordt verkregen. Blank op de dominosteen geldt voor een nul en de stenen moeten beslist heel blijven. Om het niet te moeilijk te maken vermelden wij erbij, dat zeven van de dertien stenen verticaal moeten worden gelegd en zes horizontaal. De onderste zes stenen liggen niet alle verticaal Hoe moeten de stenen worden gelegd om de kloppende vermenigvuldiging te krijgen? Voor goede oplossingen (die uiterlijk 8 januari 1962 in het bezit van de redactie moeten zijn) loven wij enkele reiswekkers uit. „Wij zijn geen chauvinisten in Bourgogne zei kanunnik Kir, burgemeester van de Franse stad Dijon, nadat hij was geïntro- niseerd als chevalier de la bière Amstel. „Daarom juichen wij de aanwezigheid toe van het bier, dat in zovele landen volks drank is. Het is een bron van gezondheid." De XXXIIe Foire Gastronomique (voed sel- en drankenbeursis begin november gehouden en het werd tevens een huwelijk van bier en wijnde Confrérie des cousins de Jean Primus (broederschap der neven van Jean Primus) hield voor het eerst een samenkomst in Dijon. Ook de Amstel Brouwerij was vertegen woordigd de heer Peters was er met de heer Cadro en eerstgenoemde viel de eer te beurt tot chevalier du Tastevin te wor den geslagen. Deze plechtigheid viel op vrijdag 10 november en men eerde de heer Peters daarmee als een bekend en gezien exportmanager in de drankindustrie. Op zijn beurt bevestigde de heer Peters als grootkanselier drie chevaliers de la bière Amstel, behalve de eerder genoemde kanunnik Kir, de heren Bourcier en Bellet. Kanunnik Kir met links de heer Cadro en rechts de heer Peters. BÉ

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 22