Ons leven in de brouwerij In dienst gekomen: AMSTERDAM mej. A. E. Dobbinga J. W. A. M. Klünnen mej. W. M. Lüschen R. Terhorst mej. W. A. A. Vrisekoop HENGELO mej. A. Leverink Getrouwd AMSTERDAM W. Weerdesteijn met mej. W. P. van Diemen. J. Spel met mej. A. S. van Braam Morris. J. D. Aurik met mej. M. Beemsterboer. W. L. Mensink met mej. W. C. Beltrer. F. Krouwel met mej. J. A. Thijs. W. Selhorst met mej. I. E. A. M. Sieck- meijer. mej. G. Vonk met de heer I. Kassai HENGELO: mej. S. Sibbel met de heer W. Regtien H. G. Jonge Poerink met mej. I. W. Nijhuis WINSCHOTEN D. R. Drent met mej. W. Bosschers. Geboren AMSTERDAM Kristin Siebrig, dochter van het echtpaar Kranenberg-Kerssemakers. Christiaan Johannes, zoon van het echtpaar v. d. Maas-Kloosterboer. August Wijnand, zoon van het echtpaar Buttler-van Oorschot. Theodorus Hendrikus Maria, zoon van het echtpaar Oud-de Lange. Carmen, dochter van het echtpaar Rodri- gues Morales-Diaz Garcia. Jurre, zoon van het echtpaar Bosch-Mey. Christiaan H., zoon van het echtpaar Kof- fijberg-van den Boogaard. Angelina, dochter van het echtpaar Broeke- ma-Postma. HEERLEN: Hubert Peter, zoon van het echtpaar Van Kessel-Lemaire. ROTTERDAM Yvonne, dochter van het echtpaar Van Krimpen-Monfrooy. AFSCHEID Op 12 januari zal er in de Gijsbrechtkelder om 17.00 uur gelegenheid zijn om afscheid te nemen van de heer J. G. A. Weisen- born, die de dienst met pensioen gaat ver laten. bewoners van kloosters, een kasteel of an- van eventuele vondsten in de bodem, die dere kleine gemeenschappen ter hand te men toch nog steeds bij elk werk in de stellen. bodem kan tegenkomen. Berichten achteraf Al met al heeft deze opgraving en in- zijn vrijwel altijd waardeloos, en wat een- direct dus ook mijn bierpul weer een maal vergraven is kan nooit meer onder- bijdrage geleverd tot de kennis van het zocht worden. leven in de middeleeuwen, waarin immers Na deze ontboezeming zou ik het artikel de kloosters zulk een belangrijke rol speel- over het oude Cisterciënserklooster, de den. Het is misschien daarom juist op deze tegels met de Franse lelie en het Jacoba- plaats nog eens goed er op te wijzen, dat kannetje graag willen besluiten met het ge- het wenselijk is, direct melding te maken dicht van Willem Horsman Ik houd van oude, opgedolven kruiken, ze zijn de schakels tussen mij en hen, de verre, vreemde voorzdan, wier gebruiken ik uit hun gaaf gevonden werken ken. Ik houd van hals en oor, van voet en buiken, en door betasting weet ik dat ik wen ze weer den geur der mensenhand te ruiken, wijl ik als een herboren voorzaat ben. De oude kruik wordt heilig in mijn ogen, die de techniek der laatste eeuw bezien, dat wonder waar het heden op mag bogen. Ze was een eersteling, een prachtig pogen, van het vernuft volmaakte vondst. Misschien blijft zij bestand als 't andere is vervlogen. G. W. Hardeveld Kleuver jr. 19

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 21