SessaBiSï^MöMBHse Sint op bezoek bij landgenoten Tijdens het bezoek, dat Sint Nicolaas aan Nederland bracht, kon hij niet nalaten, zijn landgenoten, die op de Amstel Brouwerij werken met een bezoek te vereren en de Sint werd dan ook met veel spontaniteit ontvangen. Even na werktijd kwam de Goedheiligman binnen en bracht de groeten van hun familie uit Spanje over, waarna hij begon met het uitdelen van de pakjes, die hij voor hen had medegebracht en die dan ook in grote dankbaarheid werden ontvangen. De Sint onderhield zich ook met de an dere mensen, hetgeen af en toe met moeite gepaard ging, want zijn snor zakte zo nu en dan af, zodat het net leek of de Sint de snor wilde opeten, hetgeen natuurlijk grote hilariteit verwekte. Eén van de Spanjaarden, Rodriguez, ge loofde niet in Sinterklaas, wat hem duur te staan kwam, want hij werd in de zak gestopt om mee naar Spanje genomen te worden, waarna niet uitbleef, dat plotse ling de andere Spanjaarden ook niet meer in Sint Nicolaas geloofden en ook in de zak wilden om mee naar Spanje genomen te worden. Onder al deze drukte was zwarte Piet ineens verdwenen en na veel zoeken trof Sint Nicolaas hem in een hoek, bezig met het ontkurken van een fles bier, die Landgenotenreiken elkaar de hand; rechts de heer Nunez hij na een vermanend woord van de Sint weer gauw terugzette. Het geschenk voor de heer Caheza valt blijkbaar goed in de smaak Nadat de Sint de moderne machines, zo als de stannioolmachines, had bekeken, dankte hij de Nederlandse collega's van de Spanjaarden, die op zo amicale wijze zijn bezoek hadden mogelijk gemaakt. Hij hoopte, dat hij allen het volgend jaar zou terugzien, iedereen blakend van gezondheid en met veel tarief. H. de Vries ZEILVERENIGING NIET VEEL GEZEILD DIT SEIZOEN Ook dit jaar heeft de jaarlijkse zeilver- gadering plaats gehad en wel op 14 no vember j.l. Er kwamen enige punten naar voren, welke mede in verband stonden met de ervaring gedurende dit jaar opgedaan. Alhoewel het weer de afgelopen zomer niet van dien aard was dat veel kon wor den gezeild, waren er toch velen, die zich van het weer weinig hadden aangetrokken en in verhouding veel van de boten hebben gebruik gemaakt. Ook dit jaar vonden enige mutaties plaats wat betreft de leden der vereniging. De belangstelling is steeds groot genoeg om de in ons bezit zijnde boten te bemannen. Aan de wens de boten in het voorjaar eerder te water te laten dan voorgaande jaren, zal worden voldaan. De samenstelling van het bestuur onder ging geen verandering en blijft samenge steld als volgt H. J. B. Verspoor, voorzitter, E. Grave- steijn, secretaris, mej. G. H. M. Dielen, penningmeesteresse en W. Jumelet, com missaris materialen. Allen, die bij de zeilvereniging zijn aan gesloten, betuigen de directie hun harte lijke dank voor de geboden gelegenheid deze schone sport te beoefenen. E.G.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 16