Maak dat je erbij komt! Ja, wij waren zaterdag 11 november bij de marine om te voetballen. En daar moet je zijn voor een goed partijtje voetbal, maar ook om feest te vieren. Voor de return-match tegen de Marine Voetbal Club Valkenburg was de Amstel Combina tie aangetreden; de beide elftallen togen met een autobus van de Gijsbrechtkelder naar de vliegbasis te Valkenburg. Op een goed bespeelbaar terrein begon, onder leiding van de heer Van Veen een op- en neergaande strijd, tot na 35 minuten Bander een kans kreeg en met een mooi doelpunt de stand op 10 bracht. Verscheidene harde schoten van de tegen partij troffen geen doel, maar er kwam wel een tweede doelpunt van een Amstel- speler: 20. Ondertussen hadden de dames-supporters zich vanwege de felle koude teruggetrok ken in de bus om bij de kachel en de radio het eind van de wedstrijd af te wach ten. Alvorens dit einde kwam, zagen de Marine-spelers kans om de eer te redden en de eindstand werd 21 voor de Amstel Combinatie. Zij nog vermeld dat er twee Spaanse col lega's meespeelden, n.l. Romero en Ariza, die mooi technisch spel lieten zien. Een wat hoger tempo en het resultaat zou voor de Amstelspelers nog beter zijn ge weest. De leiding van de heer Van Veen was zeer goed. Na de wedstrijd was er een onderonsje tot half zes, waarbij tien van rood werden gemaakt. De heer Korte had pech door een ketsende keu, waardoor zijn verzamelde punten geannuleerd werden. Maar het was gezellig, nietwaar? Toen de tijd daar was, werden we aan tafel genodigd door de hofmeester, die voor de wijze waarop hij een en ander had voorbereid zeker een woord van dank ver dient. Om half acht begon de feestavond in een zaal, die verlicht was met gedrapeerde lampen. Ook de dames van de onderoffi cieren waren aanwezig en er werd begon nen met een spelletje Bingo, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar gesteld waren, o.a. een fiets. Om twaalf uur kwam een door de meeste aanwezigen geliefd kostje op tafel: nasi goreng, die men dan ook alle eer aandeed. Om de spijsvertering vlot te doen verlopen werd nog gedanst tot één uur. Op de muziek van een pittige band bleef de dansvloer constant vol, hetgeen ook het geval was met de glazen Amstel bier. foe wens die sergeant Cöhrs bij het begin van de wedstrijd had uitgesproken, name lijk dat het een sportieve wedstrijd en een gezellige dag zouden worden, was volledig in vervulling gegaan. Tot ziens in april volgend jaar. En allen, die deze dag hebben helpen slagen, worden van deze plaats af nog eens extra bedankt. A. J. van Brug. Poppetjes aankleden voor later Wat doet moeder met de kleren, waar haar dochter is uitgegroeid? Het worden onhandige poetslappen of ze gaan in de lappenmand. Hoe dan ook, ze raken in ver getelheid en dat is een beetje jammer, want als dochterlief eenmaal groot is, weet zij niet meer wat zij droeg toen zij een kleuter was. Moeder weet veel en onthoudt veel, maar ze zal toch wel moeite hebben na zoveel jaar nog te kunnen zeggen wat haar dochter droeg toen ze voor het eerst naar school ging. Met een beetje handigheid kan moeder een geheugensteuntje maken, waaraan heel het gezin plezier heeft. Er is altijd wel een lapje stof over van een jurkje en daarvan kan net een poppejurkje worden gemaakt. Of er wordt een poppejurkje gemaakt van het kinderjurkje, dat wordt afgedankt. Met zo'n klein jurkje kan een poppetje worden aangekleed en wanneer moeder (of waar om zou grootmoeder het niet doen) dat volhoudt, staat er na verloop van jaren een hele serie poppetjes, met jurkjes die de dochter in de loop van haar kindertijd heeft gehad. Als sluitstuk kan dan haar bruidsjapon dienen. Zou er één dochter zijn, die deze verzameling poppen niet een ereplaats zou geven Glimlachend neemt zij haar verloofde of bruidegom bij de hand en zegt, op de poppetjes wijzend: „Kijk, deze jurk droeg ik, toen ik gedoopt werd en die toen ik voor het eerst naar school ging en dat was mijn japon voor het eerste bal en zo zag ik eruit, toen ik jou voor het eerst ontmoette Het wordt een persoonlijk museum van lieve herinneringen, die we voor geen geld zouden willen missen, een beminnelijk stukje huisvlijt tot vreugde van hen die het vervaardigen en van hen wie het geldt. Het leukste is wanneer de poppen op een rond plankje worden gezet en overeind worden gehouden met een ijzerdraadje. Is dat misschien iets voor vader, als zin volle vrijetijdsbesteding? 12

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 14