Terug uit Libanon Het was een hele onderneming: met vrouw en kindje (van nog geen jaar) een halj - jaar naar Beiroet, de hoofdstad van Libanon. Zoals men weel zal daar over enige tijd ook Amstel bier worden gebrouwen, maar voor het zover is, dienen er vele zaken geregeld te worden. Mijn huis ging hermetisch dicht na een operatie mot bal en op een goede dag vlogen we gedrieën naar het Nabije Oosten. Ik zal u niet vermoeien met bijzonderheden over het zoeken naar een woning e.d., hoofdzaak is, dat het in orde kwam, compleet met een meisje-van-buiten om het huis schoon te houden. BUBBLE-UP Het bedrijf waar het Amstel bier gebrou wen zal worden heet de Brasserie et Mal- terie Almaza S.A.L. De heer Van Rijn heeft er momenteel de leiding van de mon tage van de nieuwe machines en materialen en onze brouwmeester, de heer G. Janssens is er ook reeds. Hij zal worden belast met de technische leiding van de brouwerij en de limonadefabriek; de limonade heet Bubble-up, dat in kleine flesjes in de han del komt. Libanon is een belangrijke markt voor frisdranken en Almaza (Arabisch woord voor diamant) wil ook van deze markt zijn deel hebben. De verkoop van limonade kan een stimulerende factor zijn voor de bieromzet. Een technisch nieuwtje is, dat de nieuwe waterzuiveringsinstallatie voor het brouw- water, reeds in werking is gesteld. Beiroet is niet alleen de hoofdstad van het nog geen twee miljoen inwoners tellende Libanon, het is hét grote handelscentrum van het Midden Oosten en een derde van De z.g. Bacchustempel te Baalbek, met op de voor* grond het Amsteloffer, door een onbekende gebracht aan deze god. jammer is alleen, dat de Bacchustempel hoogstwaar schijnlijk gewijd was aan de dienst van de godin Venus; overigens ook geen onbeken de in onze rijen.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 12