MACHTIGE VERHALEN DE PRIJZEN Jubileum in stilte De kleinste grootste vis en dat bleek dan de snoek baars te zijn. Je snapt gewoonweg niet dat zo'n beest van tevoren weet, dat er een halve liter jenever voor zijn leven gegeven wordt. Na de lunchpauze nam de wedstrijd weder om een aanvang. En elke keer als uit de luidspreker het „Hengels boven water" kwam, voelde men de spanning, wie nu dit halve uur de gelukkige zou zijn. Tijdens de tweede helft werd niet zo vaak meer een vangst gemeld. Prettig was het te ver nemen, dat de heer Egberts, die gedurende circa dertig jaar niet meer gevist had, toch ook, zij het na enige keren te hebben mis geslagen, een baars wist te verschalken. Gedurende dit deel van de wedstrijd ont ving ieder nog een fles bier en een stukje worst en vlugger dan men eigenlijk ge wenst had, klonk tenslotte voor de laatste maal „Hengels uit het water". Waarde lezer (es), u hebt nog niets ge lezen over de machtige verhalen, die tijdens deze wedstrijd ten beste werden gegeven over bijzondere vangsten, die practisch elke hengelaar wel eens een keer meemaakt. Welnu, deze verhalen hebben dan ook tijdens deze wedstrijd niet ontbroken en menige keer werd er om zo'n verhaal vro lijk gelachen, zodat de stemming onder de vissers buitengewoon goed was. Het resultaat van deze wedstrijd was ten slotte totaal negentig stuks baars, waarvan één bovenmaats (23 cm), één snoekbaars, één voorn, één brasem (gevangen aan de staart) en niet te vergeten één gloeilamp. De winnaar bleek tien stuks te hebben ge vangen. De terugreis werd aanvaard en ook deze verliep vlot. 's Avonds vond in onze Gijs- brechtkelder de prijsuitreiking plaats door mr. Egberts. Dat zijn deelneming aan de wedstrijd op bijzonder hoge prijs werd ge steld, moge blijken uit de geste, dat hem door de wedstrijdleiding wel het mooiste „Beet" van de gehele dag werd gegeven. Na een geestige speech werd allereerst aan de eerste-prijswinnaar de wisselbeker over handigd. Bovendien had de winnaar nog de eerste keuze uit de prijzen, die bestonden uiteen telescopisch schepnet, hengels, worsten etc., teveel om op te noemen. De wisselbeker is natuurlijk een vingerwijzing, dat dit niet de eerste en laatste wedstrijd is geweest. Wij mogen dan ook stellig op een herhaling rekenen en als dan de vol gende wedstrijd net zo verloopt als deze. dan kunnen wij weer een sportieve en kameraadschappelijke ontmoeting tegemoet- zien. De avond werd verder met muziek, dans en bier en wat hierbij behoort, opgeluisterd, waarbij twee Spaanse personeelsleden hun muzikale en vocalistische medewerking ver leenden. Natuurlijk tot slot een woord van hulde en dank aan de organisatoren van deze visdag. Heren, u moogt het een volgende keer weer doen. Het was een leuke en gezellige wedstrijd. Hartelijk bedankt en PETRI HEIL Een broeder in Petrus. In alle stilte is de heer C. C. Lucke op 22 september j.l. gehuldigd in verband met zijn veertig-jarig dienstjubileum. De heer Lucke, die jarenlang wijkchauffeur is geweest, maar de laatste tijd op de stopenafdeling werkt, werd in de directie kamer ontvangen en toegesproken. Hierna werd hem medegedeeld, dat het Hare Ma jesteit de Konirgin had behaagd hem te begiftigen met de eremedaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hoewel de heer Lucke om bepaalde rede nen een rustige herdenking heeft moeten verkiezen, is zijn jubileumdag er toch niet minder plechtig om geweest en van deze plaats willen wij de jubilaris nog onze hartelijke gelukwensen aanbieden. Aangezien zijn jubileum vlak voor het ter perse gaan van het vorige nummer werd herdacht, kon het toen niet meer worden opgenomen. Een diertje, dat maar heel weinig mensen in het wild te zien krijgen, is de spitsmuis, het kleinste zoogdier ter wereld. Toch zijn er veel spitsmuizen, maar ze leven onder de grond in tunnels met de doorsnede van een vulpen. Ze jagen op insecten en zijn dus geen knaagdieren, maar nuttige veel vraten in drie uur kunnen zij hun eigen gewicht aan torren, kevers, wormen, enger lingen enz. verorberen; zij wagen zich ook wel aan muizen. Per minuut slaat het hart van een spitsmuis twaalfhonderdmaal en haalt hij achthonderdmaal adem. De uil, de havik, de wezel, de slang en de vos zijn zijn vijanden, maar de mens is zijn vriend, dank zij het feit, dat deze insecten schadelijk acht. De dwergkolibri is de kleinste vogel ter ivereld, hij is 3,4 cm lang en weegt 1,3 gr.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 9