START Zelfs een vis zou moeilijkheden hebben voorkomen als hij zijn bek had dichtgehouden. Een dag aan het water De Amstel viswedstrijd Begunstigd door mooi weer vertrok een gezelschap personeelsleden van verschillende afdelingen van onze brouwerij zaterdag 21 oktober om 7 uur per autobus en vol goede moed om te gaan hengelen in het door de organisatoren uitgezochte viswater, gelegen tussen Avenhorn en Ursem. De reis via Purmerend en Beemster verliep vlot. In de Beemster vielen velen de prachtige boerderijen en de typisch-Noordhollandse stolpen op. Op het wedstrijdterrein stonden bij onze aankomst reeds een onzer directieleden, mr. E. J. Egberts en de piketzetters. Deze laatsten hadden het deel van de oever, waarlangs gevist zou worden, afgebakend met genummerde paaltjes, zodat ieder zonder enige moeite zijn stek kon vinden. Min of meer opgewonden werden de hen gels in orde gemaakt en peilde men de diepte van het water. Er bleken onder onze Ideelnemers geroutineerde wedstrijdvissers te schuilen, gezien de zeer deskundige ad viezen die zo hier en daar even werden weggegeven en die dan ook dankbaar wer den opgevolgd. Met gulle hand werd aan iedere deelnemer een zakje wormen (mestpieren oftewel stre- pelingen) overhandigd. Uit de geluidswagen klonk de stem van de leider, de heer G. Struiksma, die bij de zenuwachtig heen en weer lopende controleurs, bewapend met maatlatten en grote vellen papier, infor meerde, of elke ploeg gereed was. De con troleurs moesten toezien o.a., dat niemand stiekum een zegen door het water zou halen, want hoofdzaak in deze wedstrijd zou zijn het aantal stuks baars, dat elke deelnemer er even uit zou slaan. En dat mocht alleen maar geschieden met één hen gel waaraan één snoer waaraan weer één haak. Aan die haak moest tenslotte nog een Ook mr. Egberts viste mee.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 7