De heer J. Piket (in het xilver) gehuldigd Hoewel vijfentwintig jaar dienstverband wel een feestje waard is, had de heer Piket verzocht geen grote show te maken van zijn zilveren jubileum. Men trachtte zoveel mogelijk aan zijn verzoek te voldoen, maar dit kon toch niet verhinderen, dat er enkele zeer hartelijke woorden tot de jubilaris werden gericht. Als eerste sprak de heer Kranenberg die tot zijn genoegen zag, dat bij dit jubileum enkele wederverkopers aanwezig waren die lange tijd met de jubilerende hoofd-inspecteur hebben samen gewerkt. Op 5 oktober 1936 kwam de heer Piket rechtstreeks van de koopvaardij in dienst van de Amstel. Alras bleek, dat hij uit muntte door een grote kalmte en zakelijk heid, die door de directie vooral in de moeilijke crisis- en oorlogsjaren zeer op prijs werden gesteld. Direct na de oorlog werd de heer Piket tot ieders tevredenheid hoofdinspecteur. „Er is niemand die niet een vriendelijk woord over u weet te zeg gen. U bent een fatsoenlijk mens, die zijn doel op een uiterst fatsoenlijke wijze weet te bereiken", zei de heer Kranenberg. „Mensen zoals u hebben ons bedrijf groot gemaakt." Hierna volgden enkele woorden van wel gemeende dank, namens de directie, voor alles wat de heer Piket voor de brouwerij heeft gedaan en van erkentelijkheid voor de vrouw van de jubilaris die altijd klaar stond om mee te helpen, ondanks het feit, dat de vrouw van een hoofdinspecteur zeer zeker geen gemakkelijk leven heeft. De heer Piket sprak een kort dankwoord, waarna onze agent de heer Olderaan de jubilaris toesprak. „In 25 jaar hebben wij als agent nooit een hoofdinspecteur zoals u aangetroffen en ik zou boekdelen kunnen schrijven over alles wat u voor ons gedaan hebt, maar dit alles kan ik samenvatten in de woordenu bent een goodwill ambas sadeur voor de Amstel Brouwerij." Na deze vriendelijke opmerkingen maakte de heer Piket de aanwezigen erop attent, dat een inspecteur nog zo goed kan wezen, hij steunt toch altijd op de agent en de goede samenwerking is ook voor een groot deel te danken aan de steun van de weder verkoper. Deze blijken van belangstelling met daarbij de geschenken, hebben dit jubileum toch tot een klein feest gemaakt. E. De heer en mevrouw Piket tijdens de receptie.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 6