De kampioen van I960, de heer Marees. dan ook pas voor de tweede keer in zijn leven gebiljart De door „Groningen" meegebrachte „kou ken" bleven liggen voor de finale. De heer Marees had het wie had anders verwacht het tot winaar van zijn poule gebracht, maar moest, teneinde een juiste bepaling van zijn gemiddelde mogelijk te maken toch de slotpartij tegen de heer Hameiers spelen; de beide keien hebben geconcentreerd en onder de belangstellende blikken van de collega's hun partij ge speeld, waarbij de heer Marees de erepalm kon wegdragen. Deze partij was de laatste van de dag. Een vermoeiende biljartdag, maar tot onze verbazing stonden op vrij gekomen biljarts toch nog enthousiastelin gen te spelen. Maar het merendeel ging op gelucht naar huis, d.w.z. in ieder geval In memoriam J. Braam Toen ik het droeve bericht van het ver scheiden van onze medewerker Braam ver nam, kon ik dit nauwelijks beseffen en ongetwijfeld zal het ons allen zo zijn ge gaan. Het valt mij dan ook zwaar om in enkele regels de verbijsterende schrik en het on noemelijke leed te schetsen, dat hierdoor over mevrouw Braam en haar zoontje kwam. Slechts enkele jaren mocht onze vriend Braam zijn beste krachten geven aan de zaak waarvoor hij leefde en zo hard heeft gewerkt. Het is geen wonder, dat hij zich zovele vrienden maakte en dat hij thans in ons midden een lege plaats achterlaat, die niet meer vervuld kan worden. De firma Her garden heeft een zeer groot verlies ge leden, doch dit valt in het niet, indien wij denken aan het oneindig gemis, dat zijn echtgenote en zoontje zullen voelen, die hun lieve man en vader zo plotseling zagen weggerukt. Hierbij helpen menselijke woorden van troost en medeleven, hoe goed ook bedoeld, zeer weinig; toch wensen wij hun van harte toe, dat zij de kracht en de moed zullen hebben te dragen en voort te gaan. Zijn nagedachtenis blijft bij ons en zijn vele vrienden in hoge ere. B. Helms. J. G. P. Marees vertegenwoordiger Nadat hij jarenlang als chauffeur van een bestelwagen de winkels en slijterijen had bezocht, is de heer J. G. P. Marees met ingang van 1 oktober benoemd tot ver tegenwoordiger. Hij blijft dus zijn oude klanten, onder wie hij vele vrienden heeft gemaakt door zijn prettig optreden, bezoe ken, alleen zal het bier dat zij bij hem bestellen pas later komen. De heer Marees heeft reeds 38 jaar de brouwerij gediend. Wij mogen hem met zijn benoeming hier wel hartelijk gelukwensen. De serieuze wijze waarop hij zijn dagelijks werk doet, weerspiegelt zich in zijn hobby, de biljartsport, waarin hij het ver heeft ge bracht. naar buiten, de pittige herfstlucht in. Biljart is er die avond niet meer gespeeld De 77 deelnemers hebben gezamenlijk 17.284 caramboles gemaakt in 12.634 beurten. De W. 3

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 5