- TWAALF POULES Tweede interfilieal biljarttoernooi te groot voor één vrije zaterdag opgegeven gemiddelde. Dat scheelde vaak heel weinig, getuige het volgende voor beeld twee spelers moeten resp. 60 en 61 caramboles makenbij de dertigste beurt hebben zij er beiden 39- De percentages ontliepen elkaar dus slechts weinig, maar het percentage van de winnaar werd correct, tot op drie decimalen nauwkeurig, aange- M?n kan veel doen op een vrije zater dag, maar 226 biljartpartijen kan men er niet in samenpersen. Dat is de organisatoren van het Tweede Inter- filiaal Biljarttoernooi op 28 oktober j.l. wel duidelijk geworden. Tachtig spelers, afkomstig uit alle delen van Nederland (alle filialen ja, ook Hen gelo, diverse drankenhandels en uit Am sterdam) waren om elf uur die zaterdag morgen bij elkaar gekomen in café-restau rant De Kroon op het Rembrandtsplein. Er zou gestreden worden om de grote wisselbeker, die een jaar in het bezit was geweest van de heer J. G. P. Marees uit t Amsterdam. Deze droeg hem nu over aan de heer J. Beekman van Publiciteit, die het leeuwedeel van de organisatie van dit mon- stertoernooi had verricht. Hij beloofde de aanwezigen een vermoeiende dag, waarop alle zeilen moesten worden bijgezet om het programma af te werken: er waren immers meer dan tweemaal zoveel deel nemers als vorig jaar. In twaalf poules van zes of zeven spelers (vorig jaar tien poules van vier) gingen de heren hun gang. De partijen waren beperkt tot dertig beurten; bij de dertigste beurt werd de partij dus afgebroken en de heer Van Haag maakte met de rekenmachine uit hoeveel procent men gemaakt had van het Natuurlijk waren de partijen van de laagst geklasseerden het snelst gespeeld. Het eer ste uur regende het dan ook ingeleverde tellijsten op de tafel van de organisatoren, waarachter ook dit jaar weer de heren Beekman, Tournier (Rotterdam) en De Winter (Amsterdam) hadden plaatsge nomen. Assistentie werd verleend door de heer Van Haag met zijn rekenmachine en mejuffrouw Henny Jager van Publiciteit, die tot taak had de tellijsten bij de spelers op te halen. Binnen een kwartier was de eerste partij gespeeld, maar er waren ook partijen die een uur duurden. Vooral partijen waarin vele missers voor kwamen schoten snel op, want dertig beur ten zijn spoedig achter de rug. Maar hoe het ook ging en hoe de organi satie haar best had gedaan om alle ver tragingen te voorkomen, het werd al gauw duidelijk, dat de dag te kort zou zijn voor 226 partijen. Met tegenzin werd toen tot Amstelbiljarters spannen de Kroon. 1

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 3