Deze maand En wat zei een met-visser? Zijn alle vissers leugenaars of gaai^ alleen leugenaars uit vissen? hebben wij een briefje van de directie thuis gekregen, dat een belangrijke mede deling bevatte: de flesjes van ons Gold zijn met ingang van 1 november voorzien van een nieuw etiket. De grootste verande ring is wel het goudkleurige fond waar tegen ons merk is geplaatst en dat meer in overeenstemming is met de naam van ons edelste bier. Amstel Gold werd in 1956 op de Neder landse markt geïntroduceerd als een bij zonder soort bier; dat bijzondere lag niet alleen in de keuze van de grondstoffen, maar ook in een hoger alkoholpercentage (6V2 tegen normaal ca. 5 bovendien werden voor Gold nieuwe flessen gebruikt, die een rand goudfolie om de hals kregen, waardoor het bier bij uitstek geschikt werd om een feestelijk gedekte tafel nog meer cachet te geven. Nu, ruim vijf jaar later is Amstel Gold dus weer in het middelpunt gezet en de directie vertrouwt dan ook, dat het de verkoop van dit aparte bier dat voor kort alleen in Nederland verkrijgbaar was (maar nu ook in Paramaribo wordt gebrouwen en binnenkort eveneens door de Antilliaanse Brouwerij geleverd zal wor den) ten goede zal komen. Uw ogen glijden nu over de letters, zonder dat u zich bewust bent hoe die letter er nu eigenlijk uitziet. Maar kijkt u eens goed. Vindt u het geen rntooie letter? Het is de garamont. De Franse lettersnijder Claude Garamont was het, die deze naar hem ge noemde letter sneed en goot. Hij overleed te Parijs in november 1561, precies vier •eeuwen geledein, maar zijn creatie is nog steeds volop in gebruik en geniet een grote voorkeur vanwege zijn leesbaarheid en het prettige schriftbeeld dat hij geeft. Onze Rotterdamse collega's kennen de oude kerk aan de Aelbrechtskolk in het voor malige Delf shavenvan hier vertrokken in 1620 de Pilgrimfathers om, na een verblijf van tien jaar in ons land, zich te vestigen in de Nieuwe Wereld. Via Southampton zeilde hun Mayflower over de oceaan en zij gingen op 19 november aan land in een gebied dat nu Nieuw-Engeland heet. Nu_ waren ze van plan naar de kolonie Virginfl^ te gaan, maar het bier, of liever, het brek aan bier deed hen besluiten eerder te landen. In hun journaal lezen wij„We could not now take time for further search our victuals being much spente, especially our beer." (Wij konden nu niet langer meer zoeken onze victualiën raakten op, in het bijzonder het bier.) Zo zien we weer hoe bier zijn partij heeft meegeblazen in de wereldgeschiedenis. Zaterdag 18 november j.l. zijn de beslis singswedstrijden gespeeld van het Tweede Interfiliale Biljarttoernooi. Winnaars wer den de heren Marees, Bosch en Slager, die resp. de 1ste, 2de en 3de prijs ontvingen. In het volgend nummer komen wij hierop terug. (Deze uitspraak slaat niet op de collega's die kortgeleden gezamenlijk uit vissen zijn gegaan: zie het artikel elders in dit num mer.) Op de donderdag 23 november j.l. gehouden buitengewone aandeel houdersvergadering zijn twee belangrijke besluiten genomen. 1. De emissie van nominaal 2.827.000 gewone aandelen tegen de koers van 300 is goedgekeurd. 2. Het aantal commissarissen is uitgebreid van vijf tot zes. Benoemd werden de heren J. P. Coelingh, directeur van de Erven de Wed. J. van Nelle N.V. en jhr. IJ. A. van Karnebeek, directeur Stanvac N.V. en N.V. Standard-Vacuum Petroleum Maatschappij.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 2