AMSTEL Zomerhuisjes voor het personeel AMbTEL Vlak achter de duinenrij in Egmond- aan-den-Hoef liggen drie fleurige zomerhuisjes. Ze zijn kortgeleden aangekocht door de Amstel Brouwerij, die ze heeft bestemd voor verhuur aan het personeel. Van mei tot eind september is hier de mogelijkheid om van de duinen te genieten op het grote terrein van jhr. Six van Wim- menum. De huisjes zijn zodanig geplaatst, dat men elkaar niet ziet en dus geheel vrij is. Het is dan ook geen echte camping met alle gemakken en luxe van dien; er is gas om te koken, maar geen waterleiding, doch een pomp. De huisjes zijn vierkant, wit geschilderd met een rood dak; ze zijn aardig gemeubi leerd, met frisse gordijnen voor de vele ramen. Zij bieden plaats aan zes personende voorkant is ingericht als zitkamer, de ach terkant bevat het slaapgedeelte; ook het keukentje bevindt zich aan de voorzijde, evenals een terrasje, afgeschermd met glas. Hoewel in principe ieder personeelslid in aanmerking kan komen voor een huisje, wordt toch in de eerste plaats gedacht aan de gehuwden met kinderen, onverschillig of zij in Amsterdam of op de filialen werkzaam zijn. De huurtijd is vastgesteld op veertien dagen, twee hele weken dus. Hiervan kan om practische redenen niet afgeweken wor den. De huurprijs is nog niet vastgesteld, maar in elk geval wordt de kostprijs in rekening gebracht, waarin dan tevens begrepen zijn de gasrekening (flessegas), het vervoer van de bagage naar het huisje (uiteraard vanaf de grote weg) en staangeld. Een commissie zal worden samengesteld teneinde de toewijzing te regelen. De heer E. O Culenaere, eigenaar van de Roode Leeuw te Aardenburg staat hier achter de tapkast op de bruiloft van een tandarts, die hij moest verzorgen. Hij had er een boerenbruiloft van gemaakt en aangezien hij een uitsfekende propagandist van ons bier is, werd aan deze drank goede aandacht besteed; er kwamen literpullen aan te pas en na afloop van het feest werd de grootste „Ziipper" geridderd. De heer Culenaere is een goed vakman, die reeds meermalen jurylid is geweest bij biertapwedstrijden. 22

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 24