fr I I Voetbal Neen, Waterballet in Badhoevedorp Aangezien door de enorme regenval alle terreinen (ook het Zeeburgia-terrein) waren afgekeurd, moest voor de reeds geruime tijd geleden afgesproken wedstrijd tegen de Mariniers Sportvereniging uit Doorn in allerijl een voetbalveld worden opgespoord. Door de welwillende medewerking van de sportvereniging Lijnden te Badhoevedorp kon over hun trainingsveld worden be schikt. Het stond wel een beetje blank, maar dat kon het enthousiasme van de Amstelvoetballers en hun tegenstanders niet dempen, die zaterdag 4 november tegen elkaar uitkwamen. Direct na de aftrap een mooie voorzet van aanvoerder Cor Meyer en een doelpunt: 10. Vijf minuten later gaf Wim Bot met enige medewerkers een staaltje watersport te zien. Het waren geen spatten meer die hen overspoelden, maar golfjes. Resultaat: drie half zwart half wit geklede spelers. De lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht, maar die waren voornamelijk af komstig van het publiek, dat na afloop van de wedstrijd tweeëntwintig onherkenbare spelers het terrein zag verlaten. Mede daardoor is er van deze ontmoeting weinig te vertellen, want voetballen was niet mogelijk. Toch moeten wij vermelden, dat de Amstelcombinatie won met 32. Twee doelpunten van de tegenpartij wer den wegens buitenspel afgekeurd, hetgeen jammer was, maar juist. De warme douche na afloop was een wel daad en in de Gijsbrechtkelder werden herineringsgeschenken overhandigd In de kantine werd de koffietafel genut tigd; weer terug in de kelder werd het een gezellig samenzijn, opgeluisterd door een orkestje. Om twaalf uur ging ieder naar huis, ver vuld van de gedachte, dat het toch een dag van zonnige vrolijkheid was geweest. Mag ik nog één opmerking maken aan de heer S.: loop nooit meer op een sport terrein met opgestroopte broekspijpen, zo dat uw kuiten zichbaar worden. Voorzich tigheid is hier geboden, gezien de afgun stige blikken van enige dames A. J. van Brug Een overzicht van de werkzaamheden ten behoeve van de uitbreiding van het De 178 palen zijn geslagen (waarvan één door de heer Meyer) en het koppensnellen is begonnen (het vrijmaken van de bewapening, het betonijzer, dat later vervlochten wordt met de vloerplaat). Ter oriëntatie: links de gevel van het brouwhuis, rechts de huizen aan de 2de Boerhaavestraatgeheel achteraan buigt het pad naar links, naar de achter ingang van de garage. Door afbraak van enkele huizen in de Boerhaavestraat is een opening ontstaan, die nu dienst doet voor de aan- en afvoer van materiaal.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 23