Goud en nieuwe brouwerijen In smetteloos wit, compleet met helm en handschoenen kwijt de heer E. Meijer zich van zijn taak: de eerste paal slaan voor de uitbreiding van het brouwhuis. In het vorige nummer maak ten we reeds van dit feit melding. De Antilliaanse Brouwerij heeft wederom de eer gehad een gouden medaille voor haar Amstel bier te ontvangen; ditmaal verleend gedurende de Olympiade de la bière 1961, onder auspiciën van de Europe Sélection te Brussel. Hoewel voor degenen die het Antilliaanse Amstel bier van nabij kennen deze hoogste onderscheiding geenszins een verrassing be tekent, heeft dit heuglijke feit op de be volking meer indruk gemaakt dan de eerste keer. De Antilliaanse Brouwerij kreeg dan ook niet alleen mondelinge en telefonische gelukwensen, maar tevens vele schriftelijke. Natuurlijk zijn wij zeer verheugd met deze erkenning van uitstekende kwaliteit en wij wensen onze Antilliaanse vrienden hier mede dan ook van harte geluk. De Amstel Brouwerij N.Y. te Amsterdam gaat bij San Juan op Porto Rico, ten noor den van de Nederlandse Antillen een brou werij bouwen. De kosten bedragen ruim zestien miljoen gulden; voor de financie ring zal mede plaatselijk kapitaal worden aangetrokken. Zodra de plannen door de regering zullen zijn goedgekeurd gaat de bouw beginnen en kan over ruim anderhalf jaar met de productie worden begonnen. Ook in Nassau, op de Bahama eilanden, ten zuidoosten van Florida, gaat Amstel een brouwerij stichten. De verbouwing van de Almaza brouwerij in Beiroet, Libanon, vordert gestadig, zo dat ook daar binnenkort Amstel Bier zal worden gebrouwen.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 22