DRIEVOUDIG JUBILEUM W De directie van de Amstel Brouwerij heeft een oude, trouwe en beroemde afnemer op waardige en indrukwek kende wijze gehuldigd. Het was de directie van Hotel Schiller, de heren Frits en Hein Schiller, die op 4 november j.l. recipieer den. Beiden waren zestig jaar in het be drijf werkzaam, de heer Frits Schiller werd die dag 75 jaar en de Amstel Brouwerij was sinds tachtig jaar hun bierleverancier. Dat wil zeggen: hun vader begon in 1881 Amstel bier af te nemen, nadat hij een café was begonnen. Oorspronkelijk was deze Beier assistent brouwmeester bij brouwerij De Haentjes (een van de 542 brouwerijen die Neder land toen telde). Een aantal van zijn land genoten werkte bij de heren De Pesters en Kooy, zoals de Amstel Brouwerij toen heette en de heer G. L. Schiller die van muziek en zang hield kwam deze mensen eenmaal per week vergasten op zijn gitaar spel. Zo begon de relatie Schiller-Amstel. Nu, na tachtig jaar stond de heer Kranen burg, die samen met ir. Van Marwijk Kooy ter receptie gekomen was, achter de lesse naar en zag toe hoe vier stevige Amstel- mannen, de heren Frenken, Koome, de en Leuven, een groot siervat van tach- tD GROOTS SCHILLERFEEST tig liter naar binnendroegen. Tachtig liter symbool van tachtig jaar bierleverantie, elk jaar een liter. Toen kwam voor elk der jubilarissen een prachtig boek. Er zat een fraaie climax in, want in deze boeken lag een invitatie voor de beide echtparen om op kosten van de brouwerij een cruise te maken door de Middellandse Zee. Zeshonderd gasten zijn die middag voorbij de jubilarissen geschuifeld en op de ge schenkentafel was bijna geen plaats meer toen de heer G. Verwoest, namens de Rembrandtspleincollega's een zilveren hors d'oeuvreschaal aanbood in de vorm van een palet. In plaats van verf gaven allerlei kruiden de kleuren aan, asperges verbeeld den de penselen en een toef bloemen vulde het middenstuk. „Ere wie ere toekomt", aldus de heer Ver woest, „het idee van dit cadeau is afkom stig van de heer Beekman van de Amstel Brouwerij." Een groot zakenman-hotelier is gehuldigd, een man die ook nog een zeer productief kunstschilder is. Zeshonderd schilderijen heeft hij in zijn lange leven vervaardigd. Vele daarvan waren te zien op de ten toonstelling, die op diezelfde middag in het hotel werd geopend. De heer Kranenberg schudt de heer Frits Schiller de hand na de toezegging van het cadeau, een bootreis op de Middellandse Zee. De heren Hein Schiller en Van Marwijk Kooy kijken toe. 19

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 21