Advertenties in The Times Het Londense dagblad The Times is een van de weinige kranten ter wereld met uit sluitend advertenties op de voorpagina. Hoe spannend het wereldnieuws ook is, hoe in grijpend de belastingverhoging ook moge zijn, men zal de krant moeten openslaan om er iets van gewaar te worden. In vroeger tijden werd de advertentie ruimte verpacht en om een zo hoog moge lijke prijs te verkrijgen, moest die ruimte zo voordelig mogelijk zijn en de beste plaats is nog altijd de voorpagina. Dus werd de voorpagina verpacht. En nu The Times zelf haar advertenties verzorgd, heeft men de traditie toch gehandhaafd. Maar ieder die een krant opneemt, en niet di rect de tijd heeft hem te gaan lezen, be kijkt altijd even de voorpagina, en die ge woonte komt nu de adverteerders ten goe de. Het is overigens bijzonder boeiend de ad vertenties eens door te lezen, want bij veel wat net eender is als bij ons, is er ook zo nu en dan iets wat ons als vreemd opvalt. Zo begint de rubriek persoonlijke adver tenties steevast met een bijbeltekst. Overledenen worden vaak jaar in jaar uit herdacht en men ontmoet dan advertenties als deze Ter herinnering aan Peter, in dankbaarheid voor vele jaren liefde en zorg. Alice. De Peter in kwestie is dan op de dag dat de advertentie verschijnt juist een jaar of meer jaren geleden gestorven. Aardig is de manier waarop een positie in Duitsland aantrekkelijk gemaakt wordt: Gezocht een jong meisje voor Engels spre kend gezin in Keulen Gelegenheid om jonge Duitsers te ontmoeten en de taal te leren. Als u uw testament maakt, denkt dan aan de zwaar getroffen invaliden uit de beide wereldoorlogen, die verpleegd worden in het Koninklijk Alexander Hospitaal. Qu'est-ce que c'est? vroeg de bezoekster, wijzend naar onze Mozart-bonbons. We stopten er een in haar mond. Ah, riep zij uit, nu weet ik het. Misschien spreken on ze zelfgemaakte luxe chocolade-artikelen ook uw taal Japanse bankier zou graag bij een Engels gezin wonen als kostganger. Zou iemand die erg gelukkig is gewor den een ring willen verkopen, die geschikt is als verlovingsring. Een gymnasiast en afgestudeerde uit Cambridge die geen geld heeft om een nieuwe te kopen. Hemelse bontmantels voor aardse prijzen. Kom ze bekijken bij Williams en Hutchins. Joan. Heerlijk om samen te lunchen woens dag. Ben in Brompton Road, SW7laten we elkaar ontmoeten op nr. 98, de nieuwe Eerragamo schoenwinkel. Dan slaan we twee vliegen in één klap nieuwe schoe nen zijn noodzakelijk. Sara. Wenteltrappen, minimum hoogte 3 meter, bestellingen elke dag, elk materiaal. Dieren in Spanje. We gaan een kleine be stelwagen kopen om loslopende dieren op te vangen in de provincie Sevilla. Zend a.u.b. een bijdrage voor dit werk aan de Anglo-Spanish Animal Welfare Society, 33 Cambridge Square, Londen W2. Man, SO, beroemde boeiende levensgeschie denis, zoekt goede schrijver, typist. Ex-dollar miljonair (dankzij grootvaders inspanning) wenst winstgevende positie in public relations. 51 jaar oud, getrouwd (vrouw in Schotland) geen kinderen. Spreekt slecht Spaans en nog slechter Duits, ook Engels met Amerikaans accent. Is ge negen overal heen te reizen. Is een goed vlieger geweest, nu blij als hij een auto kan besturen. En, vraagt u misschien, waar blijft het bier? Hier komt het. In een grote advertentie (binnenin) doet een belangrijke brouwerij verslag van de gang van zaken in het af gelopen jaar. De president-directeur licht de zaken toe en sprekend over het blikbier, constateert hij, dat de verkoop niet is als men zich ge wenst had. De Engelsen zijn conservatief in die dingen, stelt hij vast. Maar, vervolgt hij, nu moet ik zeggen, dat ik mijn vrien den ook geen wijn zou durven schenken uit een blikje EFFICIENCY EN GEMETEN TARIEVEN Het vervolgartikel over Efficiency en ge meten tarieven verschijnt in het december nummer. 18

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 20