Amstel bier in de V.S. Er wordt steeds meer bier geïmporteerd in de Verenigde Staten. Hierop werd onlangs de nadruk gelegd toen de Amstel American Corporation te New York in een adver tentie van een hele pagina in het week blad van de drankindustrie, het oudste in zijn soort in Amerika, de Beverage Retailer Weekly, officiële cijfers publiceerde. Hieruit bleek, dat er in I960 vier pro cent meer bier was ingevoerd in de Ver enigde Staten dan in 1959; het Neder landse bier ging met 153^ omhoog, het Amstel bier met 23,6 Voor het eerste kwartaal van 1961 zijn de cijfers nog sprekender: in die periode ging al het geïmporteerde bier omhoog met veer tien procent ten opzichte van 1960; het Nederlandse bier steeg met vijftig procent, Amstel bier nam toe met 173 procent De consumptie van Amstel bier aldaar stijgt dus meer dan vijfmaal zo snel als alle ge- importeerde biersoorten bij elkaar. Hierbij mogen we niet vergeten, dat er merken zijn, die meer flessen verkopen dan Amstel, maar dit spreekt vanzelf als we weten, dat sommige al meer dan vijfen twintig jaar op de Amerikaanse markt zijn, terwijl de Amstel American Corporation pas viereneenhalf jaar bestaat. Het is evenwel onweerlegbaar dat Amstel bier de grootste stijging te zien geeft in de Verenigde Staten. Lachen om kleine wagens Van zijn hoge zitplaats keek de bestuur der van de grote Scania goedig neer op de dame, die in haar piepkleine wagentje naast hem stilstond in afwachting van het groene licht. Toen ze naar hem omhoog- blikte, vroeg hij„Krijgt-ie al benzine of voedt u hem nog zelf?" Het was beslist niet dezelfde dame, die duizend kilo staalwol kocht om er een Volkswagen van te breien. „Hoe komt dat wagentje van u toch zo vuil?" vroeg iemand aan de bezitter van een kleine wagen. „De hond van mijn buur man graaft hem altijd in", was het ant woord. „Tot het volgend jaar", grapte de bedien de van het benzinestation tegen de be stuurder van een kleine wagen, die juist zijn tank had laten volpompen. Het moet gebeurd zijn bij de presentatie van de miljoenste Volkswagen. Talrijke Duitse en buitenlandse vakjournalisten wa ren in de grote zaal bijeen; ze hadden ge luisterd naar een rede van directeur Nord- hoff en keken nu gespannen naar het gou den gordijn, dat langzaam opzij week om de miljoenste Volkswagen te onthullen. Toen moet een Amsterdams journalist zich van zijn zetel verheven hebben en luidkeels hebben geroepen: „Telefoon voor de heer Henry Ford Zondag 20 augustus heeft de Club Sportif Honfleurais, afkomstig uit Honfleur, départe ment Calvados, Frankrijk, een wedstrijd gespeeld tegen AFC, die met 60 in het Franse nadeel eindigde. Een der bestuursleden van de club, de heer M. Allais, had tot deze ontmoeting het initiatief genomen en contact gezocht met de Amstel Brouwerij omdat hij bij La Bière Pousset werkt. Ondanks het minder gunstige weer en de verloren partij, hebben de Fransen toch een prettig weekend in Nederland gehad. Maandag daarop be zochten zij onze brouwerij. Op de foto: de elftallen (AFC gehurkt) vóór de wedstrijd. 5

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 7