Aan de barv.r.n.l. burgemeester Meijer, inspecteur Offermans, mevrouw Meijer, inspec teur Hilten, het echtpaar Reijnders en paard Max. De Haam in Elsloo In de gemeente Elsloo (Limburg) zijn ze een kasteel kwijt; het is verzonken in de golven van de Maas, maar dat is te lang geleden, om daar nu nog over te treuren. De bijgebouwen staan nog en daar vloeit het koele verkwikkende Amstel bier in het nieuwe hotel-café-restaurant De Haam. Het zijn eigenlijk de paardenstallen of de remises, zoals ze in Limburg zeggen, waar in het café-restaurant is gevestigd; de ho telkamers waren vroeger personeels verblij ven en de vroegere kasteeltoren herbergt de exploitant met zijn gezin, de heer W. Reijnders. Tien ha wandelpark omzomen het etablissement, begrensd door een berg, uit welks wand vijfenzestig bronnen vloei en daarachter is twintig ha bos met exo tische planten en bomen. Twintig jaar hebben de gebouwen geen bestemming gehad, maar kortgeleden zijn zij door mejuffrouw Dorine Verschuure geschonken aan de gemeente Elsloo, die het op zijn beurt aan de stichting N.V. Theodora heeft overgedragen. In deze heerlijke omgeving zwaait burge meester mr. E. H. A. H. Meijer de scep ter en door bemiddeling van de heer J. G. R. Hilten, onze inspecteur, kregen wij bij gaande foto's gemaakt tijdens de officiële opening, welke door de burgemeester werd verricht. Het paard Max fungeerde daarbij als overbrugging van het verleden (de paardenstallen) naar het heden (De Haam). Max is er achterstevoren binnengekomen, want hij dorst niet op de gewone manier, hetgeen niet wegneemt, dat hij heerlijk slobberde aan zijn emmertje Amstel bier, dat hem als beloning werd voorgehouden. De Haam is geopend en men weet het te vinden, dat hebben de afgelopen weken wel bewezen. Wij willen van deze plaats alle belanghebbenden, in de eerste plaats na tuurlijk het echtpaar Reijnders, van harte veel succes wensen. Een gezellig hoekje in De Haam, met hoog tegen de zoldering een paar hamen. H

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 16