Het elftal van onze agent Beniers. Vliegbasis Volkel voetbalde Woensdag 23 augustus vierde men de of ficiële opening van de „fustenbiertapperij" in de O.O. mess van de Vliegbasis Volkel. Allereerst was er een voetbalwedstrijd van een onderofficiers-elftal tegen een door agent Beniers in het veld gebrachte Am- stelploeg, die in Amstel-shirts en Volkel- broekjes was gestoken. Dat een der Am- stelmannen in een veel te klein voetbal broekje een letterlijk benauwde wedstrijd speelde, vermocht de pret niet te drukken. Volkel, fel gebrand op de overwinning, had slechts luttele uren voor de aanvang van de wedstrijd de zwakkere broeders door sterkere vervangen en speelde tegen een Amstelploeg gevormd door drie echte voetballers en acht lieden, die het kenne lijk lang geleden wel eens gedaan hadden. Dat men de Amstelleeuwen echter wel ge ducht vreesde, bleek uit het feit, dat men onze flitsende aanvallen regelmatig in rookgordijnen liet verdwijnen, dan wel met militaire voetzoekers-groot-model ver warring in onze gelederen trachtte te stich ten. Waar men er voorts niet voor terugschrok in gevaarlijke situaties het Volkel-doel maar even te verplaatsen, mag de 8-7 nederlaag van de onzen zeker een morele overwin ning genoemd worden. Rest nog te ver melden dat de enige penalty door agent Beniers beheerst en feilloos in de touwen werd gejaagd. Als aandenken aan deze merkwaardige ont moeting werd door het Mess-bestuur een Volkel-vaantje overhandigd. Na de wed strijd werd de „tap" geopend, waarbij de Amstelploeg als eerste glazen bier werd aangeboden, daarna de mannen van Vol kel. Na het diner werd het feest, dat nog de gehele avond zou duren, met behulp van de door het mess-bestuur aangeboden drankjes in een steeds uitbundiger stem ming voortgezet. W. Bosch Biljart II Het tweede deeltje van Biljart is uit. Het is een serie bandstoten voor beginners en gevorderden, samengesteld en van toelich tingen voorzien door de heer A. W. C. Jacobs, kampioen van Nederland 1946 en 1959; de heer Jacobs heeft ook het eerste boekje samengesteld. Behalve achtentwintig foto's van spelsitua ties, met daaronder de aanwijzing hoe dan gespeeld moet worden, bevat het boekje een beknopte geschiedenis van het biljart spel, enige wenken voor de spelers en een lijstje van Nederlandse biljartsportrecords. Biljart is een uitgave van de Amstel Brou werij en bestemd voor Amstelafnemers wier zaak o.a. een clubhuis is voor een biljart club. Als de afdeling Publiciteit het erom gedaan had de uitgave te laten samenval len met het gouden feest van de KNBB zou zij geen betere periode hebben kunnen uitkiezen. 10

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 12