NïSH Is het nu echt wel zo slecht? Misschien wel een weit rare kop wantals u niet verder leest, zult u niet begrijpen waar het op slaat. Toch is het geen rare kop, als u weet, dat we over de ronde van Nederland 1961 gaan schrijven. Mag ik eerst wat cijfers vermelden? Er reden drie wagens mee waarop ,,Amstel hier" stond. Twee hiervan hebben ieder 2.650 km weggedraaid en de derde 1.500 km, in totaal dus een kleine 7.000 km. Als h dit gaat vergelijken met het nieuwe record oceaanvliegen dan moest deze afstand afgelegd zijn in goed drie uur. Onze wagens hebben er echter ruim 120 uur over gedaan. De afstand, die door de renners werd afgetrapt, was 1.963 km. Nu iets over het verloop van de wed strijd. Allen die ik gesproken heb, zeggen„Wat een rommeltje in de ronde en wat een slechte organisatie". Als u mij vraagt, of ik het daar helemaal mee eens ben, moet ik nee zeggen. Zeker voor 70% is de wanorde niet door de leiding ontstaan. Natuurlijk hebben zij ook fouten gemaakt en grote zelfs. Ik wil dit dan stellen op 30%. Als wij echter als brouwerij meedoen, wat kan dan het rengedeelte ons schelen, het gaat ons om de reklamewaarde. Men heeft ons gezien en gehoord en wij moeten zeg gen veel en veel beter nog dan vorig jaar. Het merk was er en dat merk waren wij. Wat ik hoop, is dat onze inspecteurs, agen ten en allen, die met de verkoop van ons produkt te maken hebben, hun mening nu eens willen geven over de waarde van dit meedoen. Ik geloof, dat we dan beslist mogen zeggen, dat de ronde van Nederland 1961 geslaagd is. De wedstrijd zelf. Met 64 renners begon nen, met 28 geëindigd en iedereen zegt: wat een rommeltje. Door een lelijke val in de eerste etappe kwamen er 63 i.p.v. 64 man aan de start voor het rondje van de Amstel Brouwerij. Iedereen kwam door de finish en men had goede hoop. Volgende dag de zwaarste dag van de ronde: 266 km tegen de wind in, over de afsluitdijk, van Amsterdam naar Dokkum. Drie renners o.l.v. Coen Niesten liepen uit. Ze hadden bij de afsluitdijk zelfs een voorsprong van 15 minuten. De groten in het peloton namen dit niet en zetten de aanval in. Wat was hier het resultaat van? De zwakkere broeders verg den teveel van zichzelf en vielen af. Weg Italiaanse ploeg, weg Belgische ploeg, weg Duitse ploeg. Met resp. 4, 2 en 2 moesten deze poegen verder. Aan de start in Dokkum kwamen de vol gende dag slechts 45 renners. 18 Man Het rondje van de Amstel Brouwerij Met grote snelheid rijden de renners over de Mauritskadedichte drommen toeschouwers slaan langs de hekken de prestaties gade. (Foto: Nijman) 7

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 9