Grand Hotel de Cocagne Hoogste punt bereikt Op vrijdag twee juni werd het hoogste punt bereikt van het in aanbouw zijnde Grand Hotel de Cocagne aan de Vestdijk in Eindhoven. Aangezien de Amstel Brou werij dit hotel gaat exploiteren had de af deling Publiciteit gezorgd voor pannebier pullen en pullen pannebier. Na een toespraak door de architect, de heer H. D. Bakker, ging de bak omhoog, waaruit het laatste beton voor het hoogste punt van het dak werd gestort. De beer J. W. Assink, directeur van het Pensioen fonds van Philips (de instelling die het hotel laat bouwen) hees hierna de vlag en onze geluidswagen 'zorgde voor een paar strofen toepasselijke marsmuziek. Nadat ook de heer Assink en mr. Van Voorst Van Beest het woord gevoqrd had den, kregen alle aanwezigen (o.w. de bij de bouw betrokken arbeiders) pannebier. On danks de stromende regen had de plech tigheid een vlot en geanimeerd verloop. Op 24 december 1959 verplaatste de bur gemeester van Eindhoven langs mechani sche weg de eerste grond voor de bouw van het imposante complex. Architect Bakker uit Rotterdam, die ook de interieurs verzorgt, heeft op een onder grondse garage met plaats voor ca. vijftig auto's een rechthoekig gebouw geprojec teerd. Hierin bevinden zich het café restaurant, een cocktail-lounge, snackbar en wintertuin, alsmede een feestzaal en enige vergaderzalen, welke via een afzonderlijke toegang bereikbaar zijn. De eerste verdie ping biedt plaats aan een congresruimte en de keukens, terwijl op de tweede verdie ping enige vergaderkamers en de dienst woning van de directeur zijn gelegen. Hierop staat het hotel van zes verdiepin gen met in totaal achtentachtig kamers deze zijn alle voorzien van een balkon, badkamer en toilet. De bovenste verdie ping telt vier kamers die als suite wor den ingericht en bedoeld zijn voor langer verblijf. Drie liften bedienen de verdie pingen en komen ook op het zonneterras, van de jubilaris achtte bet één van diens Wanneer het gebouw in 1962 wordt opge leverd zal dit door de vele bezoekers van de Eindhovense industrieën zeer worden toege juicht, niet alleen vanwege de grote be hoefte aan logiesruimte, waaraan hiermee wordt voldaan, maar zeker ook om te kun nen kennisnemen van hetgeen de vele af delingen van Philips zullen hebben gepres teerd met betrekking tot verlichting, mu- ziekweergave oproepsysteem voor gasten en personeel en tv-aansluiting; voorzieningen die in vele opzichten uniek zullen zijn. De heer C. W. H. van der Meer, die voor de Amstel Brouwerij de directie zal voeren, kan trots zijn op Grand Hotel de Cocagne en wij wensen hem veel succes toe Amstel als letterwoord A angenaam A gréable M ild S makelijk T intelend E del L icht M eilleure S avoureuse T onique E xquise L égère die vergeefs een beroep op je heeft ge daan en vele klanten zeggen dan ook: ik ben blij, dat ik tegen Van der Veen ben aangelopen. Wij danken je voor wat je voor ons, zowel afnemers als medewerkers hebt gedaan." Namens de collega's sprak de heer Scher- melé: „Je bent een man die waard is eens in het zonnetje gezet te worden. Veertig jaar is een hele tijd en er zijn er hier niet zo heel veel, die van jouw veertig jaar getuige zijn geweest." De collega's hadden voor geschenken gezorgda. een boekenbon om de reis verhalen te kopen waarop hij zo verzot is en b. platen met operettemuziek, waarvan hij zoveel houdt. Mevrouw Van der Veen werd om een heel bijzondere reden in de hulde betrokkenzij stelt zich altijd be schikbaar als begeleidster van de gepen sioneerden, wanneer deze hun jaarlijks uit stapje maken. Nadat de heer Van der Veen alle aan wezigen, in het bijzonder de sprekers, had bedankt, sprak hij de wens uit, dat hij ook in de komende jaren met iedereen prettig zal mogen werken. De heer Van der Veen woont reeds drie entwintig jaar in Amstelveen, een omstan digheid, die hem in de oorlog voor het probleem plaatstehoe kom ik op de brou werij, want er was geen vervoer. Het ant woord waslopen, twee uur heen en twee uur terug. „Ik was blij als ik een eindje met de schil- lenwagen mocht meerijden", zegt hij la chend. Op de receptie waren, behalve de vele collega's ook talrijke belangstellenden, af komstig van onze eigen exploitaties. 6

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 8