Jubileum van de heer C. H. van der Veen ver de viering van het jubileum van de heer C. H. van der Veen, die onze eigen exploitaties en panden beheert, hangt een waas van weemoed omdat het op die dag, dinsdag 30 mei, voor 't laatst was, dat wij jonkheer Six van Hillegom in ons midden hadden. I n hartelijke bewoordingen schetste mr. E. J. Egberts de verdiensten van de ju bilaris, die op ondubbelzinnige wijze tijdens zijn dienstverband waren gebleken. Contacten leggen en onderhoudendaar mee heeft hij vele jaren gevuld. „Je hebt voor ons alle mogelijke aanvragen voor leningen bekeken en gezorgd, dat er geen te grote risico's werden gelopen, zomin voor ons als voor de klant en heel wat af- /A nemers voor dwaasheden behoed. Je bent %3P nu de man die de zorg heeft voor onze eigen exploitaties en panden, een moeilijke taak, waarin je je vele vrienden hebt ver worven, speciaal in onze afnemerskring." Ook mevrouw Van der Veen werd in de dankwoorden betrokken, want zij heeft haar man vele avonden moeten missen. De heer Egberts feliciteerde de jubilaris en bood hem namens de directie een envelop met inhoud aan. Hierna nam jhr. Six van Hillegom het woord. „Het is namens mr. Benders (die ook aan wezig was) en mijzelf, dat ik tot je spreek. Wij samen willen je danken voor de resp. 32 en 33 jaar dat je onze hulp en toever laat bent geweest. Dat heb je gedaan zon der veel ophef, zonder veel vragen, bijna vanzelf. Daar zijn wij je tot in lengte van dagen dankbaar voor. Misschien heb ben wij tweeën elkaar wel het beste be grepen, maar per slot van rekening zijn wij ook volbloed Amsterdammers. Harte lijk gefeliciteerd". Mr. Van Voorst van Beest, de directe chef van de jubilaris achtte het één van diens grootste eigenschappen, dat hij niet bang was om zijn handen vuil te maken. „Wan neer je zegthet zal voor een bepaalde tijd klaar zijn, dan is het voor een bepaal de tijd klaar. Er is nooit iemand geweest jhr. Six van Hillegom wenst de heer Van der Veen geluk met zijn veertigjarig jubileum. Niemand kon bevroeden, dat dit de laatste foto van onze oud-directeur zou zijn.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 7