De heren «I. Schuring (40) en G.P. van Berkei (25) Jubileerden p vrijdag 2 juni j.l. zijn de heren J. J Schuring en G. P. van Berkel in on ze Gijsbrechtkelder (de nieuwe naam van onze ontvangkelder) gehuldigd in verband met het feit, dat zij respectievelijk veertig en vijfentwintig jaar in dienst waren. Ir. R. van Marwijk Kooy sprak de jubi larissen toe, waarbij hij begon op te mer ken, dat een jubileum eigenlijk op dezelf de wijze gevierd en herdacht moet wor den als een groot familiefeest. „Alle fa milieleden worden op die dag door de gene die in het middelpunt staat, bij el kaar gebracht. Op dit ogenblik zijn wij met een aantal leden van de Amstelfamilie bij elkaar. In deze kring moeten wij evenwel een ogenblik stilstaan bij het grote ver lies, dat de Amstel voor enkele dagen heeft geleden door het overlijden van onze heer Six van Hillegom. Bijna iedereen kende de heer Six. Ik geloof, dat het niet in zijn geest is, als we een dag als deze zouden uitstellen en daarom heeft de directie be sloten deze dag te laten doorgaan, weten de dat hij het eigenlijk ook zo gewild zou hebben." De heer Van Marwijk Kooy vroeg enkele ogenblikken stilte om jhr. Six van Hille gom te herdenken. De heer Schuring, de oudste jubilaris, werd hierna als eerste toegesproken. Deze was aanvankelijk schipper geweest en was lange tijd ingeschakeld gebleven bij de exportleveranties, tot hij dat werk om ge zondheidsredenen niet meer mocht doen. Er moest een oplossing gezocht worden en een nieuwe werkkring werd gevondenin het magazijn van de electricienswerkplaats. Het was een bijzonder grote overschakeling eerst zwerven op de kanalen en dan met die kleine kabeltjes werken. „Maar je bent erin geslaagd, Schuring, hoewel die over schakeling veel van je gevraagd zal heb ben. Ik hoop, dat je de resterende jaren je werk op dezelfde gewaardeerde wijze zult blijven doen." Aldus besloot de heer Van Marwijk Kooy, die hierna een envelop met inhoud overhandigde. Tot de heer Van Berkel zei de heer Van Marwijk Kooy, dat hij het eerst had ge werkt in de bottelarij, maar „ik heb je het best gekend, toen je in de filterkelder werkte. Ik heb in je dossier een jeugdfoto van je gevonden en die wilde ik aan je dochter geven. Als je ze dan eens een standje geeft, kan ze je die foto laten zien om te bewijzen, dat jezelf ook jong bent geweest. Nu ben je werkzaam op de lift, dat gaat naar beneden en naar boven, maar ik hoop, dat, na de lang niet gemakkelijke jaren, die je achter de rug hebt, de vol gende vijfentwintig jaar alleen maar naar boven gaan voor jou". De heer Van Ber kel ontving een horloge als aandenken. Het woord was nu aan de heer A. G. ten Brink, die de heer Schuring verblijdde met de mededeling, dat het H. M. de Koningin had behaagd hem de eremedaille in brons te verlenen, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Fokke voerde het woord als baas van jubilaris Van Berkel en de heer Van der Vliet deed dit als baas van jubilaris Schuring; beiden lieten hun woorden ver gezeld gaan door het aanbieden van een geschenk namens de collega's. Nadat de heer Beers de envelop van de ju bileumcommissie had overhandigd, spraken de jubilarissen hun dank uit voor de blij ken van waardering en vriendschap. De jubilarissen Schuring en Van Berkel (links) tijdens de huldi ging

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 5