Paard te gast \M~iUl Op zaterdag 6 mei heeft de heer G. Meesters, kastelein te Vaals, een koets met Amstel reclame door de stad laten rijden. Natuurlijk werden na afloop zowel Carl de koetsier als het paard gedrenkt, zij het dan met water, want al is een koets geen snelverkeer, hij rijdt er toch middenin. De heer Meesters, tevens expeditieleider van ons filiaal te Heerlen, heeft daarmee op originele wijze de aandacht gevestigd op ons bier en op zijn café. De grensplaats Vaals, vlak bij Aken, trekt altijd veel buitenlanders, van wie er velen La Sjtaal (Frans-Limburgs voor de stal), zoals het café heet, bezoeken, zeker niet in de laatste plaats vanwege de collectie paardetuigen, koetsonderdelen enz. Op de foto houdt mevrouw Meesters de emmer water onder het paardehoofd, daarbij geassisteerd door Carl (in het dagelijks leven autohusbestuurder)compleet met bolhoed. „Een volle veertig jaar zijn wij in nauw contact geweest", aldus de heer De Vries. „Ik herinner me, dat je in de oude sme derij kwam en dat wij daar korte tijd heb ben samengewerkt, waarna we naar het z.g. pompenlokaal gingen. Daar hebben we een bijzonder moeilijke tijd meegemaakt. Het is meermalen gebeurd, dat we tot diep in de nacht bezig waren, maar het is ons toch altijd gelukt om de brouwerij van water te blijven voorzien". De crisistijd bracht halvering van de ploegen. „Jullie zijn net Haarlemmerolie, zeiden ze tegen ons, want we werkten op de kolenbrug, de kolenschuit, in het ketelhuis, in de machinekamer, in de ijsfabriek, overal". De heer De Vries besloot met namens de vrienden dank te zeggen voor de plezierige tijd van samenwerken. Nadat ook de heren Koch en Beers het woord hadden gevoerd, stond de heer Brok zelf op om zijn dank uit te spreken aan alle aanwezigen voor hun grote opkomst en de waarderende woorden, die tot hem waren gericht.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 4