Veertigjarig dienst jubileum J. A. Brok „Binnen een half jaar hebben wij vier jubilarissen uit het ketelhuis gehad, van wie u de laatste bent", zei ir. J. Boonen tot de heer J. Brok, eerste stoker in ons ketelhuis, toen deze met zijn gezin donderdag 18 mei j.l. in onze ontvangkelder was in verband met zijn veertigjarig jubileum. Het moge toeral zijn, dat er in het ketelhuis zoveel trouwe Amstelmensen zitten, geen toeval was, dat de sfeer in het ketelhuis zo goed was en de heer Boonen achtte de voor hem zittende jubilaris voor een belangrijk deel daarvoor verantwoordelijk: Hij vond het jammer, dat dit een veertigjarig en. geen vijfentwintigjarig jubileum is. De heer Boonen vertelde, hoe de heer Brok reeds in 1925 van de expeditie naar het ketelhuis werd overgeplaatst als stoker, een promotie waarvan de leiding absoluut geen spijt heeft gehad, integendeel, het is een succes geworden. En wanneer een man een succes wordt, is zijn gezinsleven daar bij meestal een belangrijke factor. Spreker wees op de moeilijke periode van overgang die het ketelhuis nu doormaakt, maar er breekt een nieuwe tijd aan, nog vijf meter schoorsteen en dan gaan we beginnen met de nieuwe ketel. „Ik wil niet eindigen alvorens ik u en uw gezin veel voorspoe dige jaren heb toegewenst en dit mede namens de directie, van wie ook deze envelop afkomstig is". Na de heer Boonen trad de heer A. G. ten Brink naar voren om de jubilaris namens de burgemeester te complimenteren. Bij K.B. van 25 april 1961 was de heer Brok verleend de eremedaille in brons, behoren de bij de Orde van Oranje Nassau. De heer Ten Brink speldde de jubilaris hierna de versierselen op en feliciteerde hem als eerste met deze koninklijke onderscheiding. De heer Voet, baas van de jubilaris, ver telde, dat hijzelf ook stoker was geweest. „Voor mij ben je een van de allerbeste stokers die ik heb meegemaakt. Dat wil niet zeggen, dat ik hiermee de anderen achterstel, want dat weten zij wel beter. De cijfers wijzen uit, dat er goed gestookt wordt en dat hebben we van buitenaf ook vaak mogen horen". De heer Voet hoopte ook de resterende jaren (de heer Brok is 62) met de jubilaris te mogen samen werken. Jubilaris Brok wordt gelukgewenst door zijn baas, de heer Voet. 1

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 3