Deze maand En wat zei Plautus? Kijk eens naar het muisje; schrander is het; nooit laat het zijn leven afhangen van slechts één hol letje. ligt Het Spongat enige weken later voor u dan de bedoeling was; deze ver traging vond haar oorzaak in de voorrang welke het extranummer ter nagedachtenis van jhr. Six van Hillegom moest hebben. Sinds korte tijd heeft onze ontvangkelder een naam gekregen: Gijsbrecht kelder, een stoere Nederlandse naam, die herinnerin gen oproept aan heer Gijsbrecht van Am- stel, door Vondel onsterfelijk gemaakt. Als wij allen deze naam gebruiken, zal hij spoedig gemeengoed zijn. Internationaal bekend kan hij nog niet zijn en daarom waren wij zeer verwonderd, toen het personeel in de Gijsbrecht kelder ons een uit Spanje verzonden prentbrief kaart toonde, die zonder mankeren was bezorgd, hoewel het adres slechts luidde: Personeel Gijsbrecht kelder Amsterdam. Alles werd ons duidelijk toen we de kaart omdraaidende afbeelding stelde onze paarden voor. Onze personeelsafdeling heeft er zorgen bijgekregen, nu in ons bedrijf Spanjaarden, afkomstig van de Canarische eilanden, zijn te werk gesteld. Goedmoedige kerels, don ker van uiterlijk, maar voor het merendeel toch niet echt Spaanse typen; daarvoor zijn ze waarschijnlijk te ver van het moederland opgegroeid. Zolang ze de Nederlandse taal nog niet machtig zijn, moet er dus van tolken gebruik worden gemaakt, die er gelukkig op kantoor wel zijn. De film There is music in Amsterdam, welke in opdracht van de V.V.V. „Amster dam", Amstel en KLM door de cineast Reinier Meijer is vervaardigd en die op 3 maart I960 aan de pers is getoond in onze Gijsbrechtkelder heeft een prijs gelor-v gen op het onlangs te Parijs gehouden A' ste Internationale Festival voor toeristische films. Hij werd bekroond als de beste kul- turele film. Maandag 26 juli werd de film weer vertoond in de Gijsbrechtkelder, waar na de heer M. Berne, namens de Association Culturelle „Art-Folklore-Histoire-Tourisme" de medaille uitreikte aan de heer Meijer. Er komen in de film diverse scènes voor, die op ongezochte wijze ons bier onder de aandacht van de toeschouwer brengen. Onze felicitaties aan de makers, die weer hebben bewezen, dat men in Nederland wel weet hoe dergelijke films te maken. Plautus, dichter. belangrijk Romeins blijspel-

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 2