Ifan heel diep naar heel hoog Het was geen wonder, dat de heer E. Kooien opvallend opgewekt was. In de eerste plaats had hij een vrije dag, ten tweede was hij met vele vrolijke vrienden in onze ontvangkelder en verder had hij Rome gezien. De heer Kooien, die wij 30 mei j.I. spraken, komt uit Heerlen; hij is bankwerker in de Staatsmijn Emma en is gehuwd en vader van een meisje van 3Yi en een jongetje van 1 }/i- Verleden jaar uitte hij de wens eens te willen vliegen: ik zit altijd diep onder de grond, ik wil er nu weieens ver boven zitten, schreef hij aan het Centraal Brouwerij Kantoor. Deze instelling sponsort een uit zending over Radio Luxemburg om recla me te maken voor het beste Nederlandse bier en nodigt de luisteraars dan uit hun vurige wensen kenbaar te maken. De heer Koelen zette zijn wens op papier en deze ging in vervullingvliegen naar Rome en vier dagen deze Eeuwige Stad zien. Hij heeft het geweldig gehad, maar zijn mede- ondergronders waren minder in de wolken, want hij had in een onbewaakt ogenblik beloofd, dat hij zou kijken of er voor hen niet een vaatje bier op kon overschieten. Maar vaatjes bier plegen gewoonlijk niet over te schieten en zodoende is er tot nog toe niets van gekomen. Maar misschien komt het nog wel in orde. Wat is succes bereiken? Hij heeft succes geboekt, die goed ge leefd, veel gelachen en veel bemind heeft; die zich heeft kunnen beroemen op het vertrouwen van eerbare vrouwen, het respect van verstandige mannen en de liefde van kleine kinderendie op de juiste plaats heeft gezeten en zijn taak heeft volbracht; die de wereld beter heeft achtergelaten dan hij haar gevonden heeft, 't zij door een verbeterd soort papaver, een volmaakt gedicht of een geredde ziel; die het nooit ontbroken heeft aan waar dering voor het schone op aarde of nooit heeft nagelaten hiervan te getuigen; die altijd gespeurd heeft naar het beste in andere mensen en altijd het beste heeft gegeven wat in hem aanwezig was; die door zijn leven inspirerend heeft gewerkt en wiens nagedachtenis gezegend wordt. Bessie Anderson Stanley. (slot van fag. 14) een handschrift heeft niets te maken met opleiding of kennis of schrijfroutine, want niveau is het peil van de mens zelf. Iemand die met moeite de lagere school heeft door lopen kan toch schrift produceren van hoog niveau, terwijl het schrift van b.v. een diplomaat van laag niveau kan zijn. Hoe moeilijk het is het niveau vast te stellen, zal duidelijk zijn als u de zuinige van de gierige mensen wilt scheiden, de dapperen van de brutalen, de bekwamen van de handigen, de achterbaksen van de voorzichtigen. Moeilijk, nietwaar? De psy chologisch goed geschoolde grafoloog zal zich slechts zelden in het niveau vergissen, doet hij dat wel, dan is zijn rapport ook van geen enkele waarde meer. Grafologie is dus een wetenschap. Geen kunst, geen tovenarij. Men kan er les in krijgen en er is in Utrecht zelfs een leer stoel voor ingericht. Geen wonder dan ook, dat in dit artikel slechts enkele facetten van deze jonge telg aan de boom der ken nis belicht konden worden. De W. 15

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 17