De Amstel-Gombinatie verloor van de Luchtmacht Valkenburg Op 10 juni hadden wij de onderofficieren van de te Valkenburg gestationneerde luchtmacht te gast om een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd te spelen op het Zeeburgiaterrein tegen de Amstelcombi- natie. Het was een prachtige partij voetbal, het aanzien ten volle waard, met spannende momenten. Het was jammer, dat de vleu gelspelers van de Amstelcombinatie zo weinig in het spel werden betrokken en er een goede schutter ontbrak. Hoewel alle Amstelmensen hun best deden, konden ze niet voorkomen met een 12 nederlaag naar de kelder teruggestuurd te worden. Bijna was het nog een gelijk spel gewor den door een vrije schop, genomen door Cor Meijer op ruim twintig meter afstand; een kogel die een beter lot had verdiend. Hij scheerde rakelings langs de lat in de uiterst linkse hoek. Het enige doelpunt dat de O.O.'s moesten doorlaten kwam van de schoen van Joop Tuininga. Ook Joop Elsinga probeerde het een keertje maar zijn oerhard schot kwam in het zijnet terecht. Enfin, het was een wedstrijd om met ple zier aan terug te denken. De leiding was bij de heer Kreeft in goede handen en wij, zowel als de tegenpartij kunnen niet anders zeggen danhet was AF. In de Gijsbrechtkelder werd een biertje ge dronken en een kleurenfilm vertoond, waarna de koffietafel alle eer werd aan gedaan. Zowel de heren als de hen bege leidende vrouwelijke gasten ontvingen een souvenir uit handen van de heer Struiks- ma; als aandenken aan de gezellige wed strijd bood de sergeant J. H. Cöhrs een plaquette aan, welke door Cor Meijer met een toepasselijk woord in ontvangst werd genomen. De taak van Cor Meijer was hiermee nog niet ten einde, want aangezien wij afscheid moesten nemen van onze organisator en leider, de heer Struiksma, was hij aan gewezen om namens ons allen een boeken- bon aan te bieden. (Het boek, dat de heer Struiksma graag wilde hebben, was name lijk nog niet uit.) Voor mevrouw Struiks ma was er een mooi bloemstukje, dat na mens haar door haar man in ontvangst werd genomen. Het avondje, dat hierna volgde kenmerkte zich door een gezellige intieme sfeer. Er werd druk gedanst op de accordeonmuziek van de heer Kreeft (onze scheidsrechter!) en voor de wijze waarop hij tot verhoging van de feestvreugde heeft bijgedragen komt hem zeker een woord van dank toe. Veel te vroeg brak het uur van scheiden aan. De sergeant Cöhrs dankte de gastheren en sprak de hoop uit ons spoedig weer bij hen te zien. A. J. J. van Brug Een gedeelte van de biergeschiedenis, zoals Rudolf Bente die uitbeeldde op de schutting aan de Wibautstraat te Amsterdam. Zoals wij in het vorige nummer meldden, hebben vijf jonge kunstenaars in opdracht van de Amstel Brouwerij een lange schutting beschil derd, die ruim anderhalf jaar de werkzaamheden aan de bouw van het kantoor van Publieke Werken aan het oog zal onttrekken. 11

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 13