Leer zwemmen en daavna Twee dagen op stap met de Reisvereniging ZWEMMEND REDDEN Op zaterdag 3 en zondag 4 juni hebben de leden van de RVAB (Reisvereniging Amstel Brouwerijeen tweedaagse reis gemaakt. Hoewel het weer niet meezat, zijn het twee onvergetelijke dagen ge worden. Zaterdagmorgen om kwart voor acht wa ren de reisgenoten bij de brouwerij, waar de passen werden gecontroleerd. Voordat het vertreksein werd gegeven, namen allen een minuut stilte in acht ter nagedachtenis van Jhr. Six van Hillegom en zijn echtgenote. Van Amsterdam over de nieuwe Utrechtse weg naar Utrecht en verder zuidwaarts naar Vught, waar we een uur verpoosden om in Hotel Witte de koffie te gebruiken. Via Eindhoven-Roermond-Sittard en Heer len gingen we naar Valkenburg waar wij in Hotel Continental zouden overnachten. Nadat we onze kamers hadden geïnspec teerd, maakten we een rondrit door Zuid- Limburg: Valkenburg, Vaals, Drielanden punt, Slenaken. De koude schotel lieten we ons goed smaken en 's avonds gingen we Valkenburg in waar we een prettige avond doorbrachten. De volgende dag waren we al vroeg weer uit de veren en reden we in de richting van Vaals, alwaar de grens werd gepas seerd. Om tien uur waren we in Monschau, een plaatsje in het Eifelgebergte ten zuiden van Aken. Eerst genoten we van het uit zicht, dat het plaatsje bood toen we er van bovenaf op keken, daarna reden we erdoorheen en van de koffiepauze maakten we gebruik het prachtige stadje op eigen gelegenheid te doorkruisen. Langs prachtige wegen ging het naar Keu len, waar we met zijn allen de Dom be zichtigden, die zeer de moeite waard is. Van Keulen reden we in de richting Dus- seldorp en over de autobaan naar Hoog- Elten, alwaar we de grens weer passeerden. In Arnhem stond in Hotel-Restaurant Zuid het diner op ons te wachten. De tafel was versierd met bloemen in de Amstelkleuren. Alles was tot in de puntjes verzorgd en van deze plaats willen we de heer Beer- nink en zijn staf dan ook de lof toe zwaaien die zij verdienen. Ter plaatse kreeg niet alleen de heer Beernink een pluim, maar ook de heer Wesselt, alsmede de chauffeur en het reisbureau waartoe de bus behoorde. Een leuk gebaar was het aanbieden van een kopje koffie door de heer Joosse, waarvoor het bestuur hem op deze plaats nog eens hartelijk wil be danken. Het bestuur werd aan tafel bedankt door de heer Joosse voor de manier waarop de twee prachtige dagen waren georganiseerd en de heer Van Kesteren dankte op zijn beurt de leden voor de medewerking en de saamhorigheid in de RVAB. Als laatste nam de chauffeur het woord om uiting te geven aan zijn voldoening over het feit, dat hij, hoewel hij had moeten rijden, toch het gevoel had gehad, dat hij zelf ook uit was geweest. Zo kwam de tweedaagse reis tot een einde in Amsterdam, waar we een half uur voor middernacht uit de bus stapten, voldaan en moe. Het was een proefreis, maar we kunnen zeggen, dat de proef geslaagd is. En bij het naar huis gaan, was ons aller gedachte: jammer, dat het al voorbij is. W. J. Schellingerhout, secr. ROZIJN O, sprak de druif op het kozijn IVaar hï] te drogen lag. 'k Kan haast niet wachten op de dag, Dat 'k deze plaats verlaten mag: Wat zal 'k dan heerlijk ro zijn! de W. 10

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 12