Welke huisvrouwen willen medewerken? De Nederlandse Huishoudraad verzoekt onze lezeressen op te wekken zich te mel den voor enkele enquetes. Deze dames hebben niets anders te doen dan ten hoog ste driemaal per jaar een formulier over huishoudelijke aangelegenheden in te vul len. Zulke enquetes heten consumenten peilingen en worden sinds 1955 gehouden. De gegevens welke deze consumenten peilingen opleveren zijn voor allerlei in stanties van grote waarde. Soms is het de overheid, die bij de Huishoudraad komt aankloppen, dan weer fabrikanten, handels kringen enz. De onderwerpen variëren van keukeninventaris tot winkelverpakking en wasbehandeling. Natuurlijk zijn de menin gen van de honderden huisvrouwen voor fabrikanten e.d. van groot belang, maar dan moeten er vrouwen meedoen uit alle lagen van de bevolking. Het enquetewerk van de Nederlandse Huis houdraad moet nu worden uitgebreid en er is dus behoefte aan meer medewerkende huisvrouwen. Uit Utrecht, Noord- en Zuid-Holland heeft de NHR nodig 250 (jonge) gezinnen met een inkomen beneden 500,per maand; gezinsgrootte 2 en 3 personen, leeftijd huisvrouw tussen 20 en 30 jaar. 100 gezinnen met een inkomen beneden 500,per maand; gezinsgrootte 2 en 3 personen, leeftijd huisvrouwen boven 30 jaar. Uit Twente heeft de NHR nodig 100 (jonge) gezinnen met een inkomen beneden 500,per maand; gezins grootte 2, 2 of 4 personen, leeftijd huis vrouw tussen 20 en 30 jaar. 125 gezinnen met een inkomen beneden 500,per maand, gezinsgrootte 2, 3 of 4 personen, leeftijd huisvrouw boven 30 jaar. Wie meldt zich Doet u het zelf of hebt u kennissen of familieleden, die willen medewerken? Schrijf een briefkaart aan de Nederlandse Huishoudraad, Anna Paulow- naplein 7, Den Haag. Vermeld uw vol ledige naam, uw adres, uw geboortejaar en of u lid bent van een vrouwenorganisatie en zo ja welke organisatie. schap uit voor een biertje. Een heel aardige geste, die door ons zeer op prijs gesteld werd. Intussen probeerde de heer Struiksma met zijn ravitailleringswagen naar binnen te komen, wat hem echter niet gelukte. U zult wel denken: ravitailleringswagen? Ja, deze was er bij en hij zou ook de wiel renners vergezellen bij de Ronde van Ne derland. In een vrolijke stemming (ondanks de ne derlaag) gingen we terug naar de Kazerne voor het nuttigen van de rijsttafel. Deze was prima verzorgd en we brengen van de ze plaats gaarne hulde aan de hofmeester met zijn staf voor al het werk. De Adj. v. d. Laar nam hierna afscheid van de heer Struiksma, daar het de laatste keer was, dat deze als organisator en leider de spelers vergezelde. Hij memoreerde de grote vriendschap, die ontstaan was, en het speet hun, dat ze hem zullen moeten missen. Als aandenken aan de prettige tijd ontving de heer Struiksma een prachtige vulpenMevrouw Struiksma, als trouwe steun van haar man, kreeg mooie bloemen. De heer Struiksma bood als herinnering de voorzitter van de O.O.-mess een barometer aan; we zullen hopen dat deze steeds op goed weer zal blijven staan. In de feestzaal nam de heer Meyerink, voor zitter van de mess afscheid van het echt paar Struiksma en dankte voor alles wat dit in de afgelopen jaren gepresteerd heeft. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een mooie pentekening van Deventer, en een ruiker anjers. De band zette daarna in met een foxtrott voor alle parenhet feest was nu recht be gonnen. Helaas kwam het uur van scheiden veel te vlug. Toen dit aangebroken was nam de Adj. v. d Laar afscheid, tot 12 mei volgend jaar. Elet was een onvergetelijke dag. A. J. J v. B. AFSCHEID Ik roei me gedrongennu de heer Struiksma niet meer als organisator en leider kan op treden van feestelijkheden en wedstrijden, hem en zijn vrouw van deze plaats namens alle deelnemers hartelijk dank te zeggen voor de prettige dagen en avonden die door zijn bemoeiingen tot stand kwamen. We zullen hem missen, maar zijn promotie vinden we een verdiende beloning voor al les wat hij deed. Onze beste wensen vergezellen U op het verdere Amstelpad. A. J v. B. 1

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 9