Wij voetbalden tegen Comb. 0.0. Schefferkamp Onder leiding van Sergt. Heinen kwamen de gasten zaterdag 29 april om pl.m. 2.45 uur op de brouwerij aan. Met een hartelijk woord verwelkomde de heer Struiksma hen, daarbij de wens uit sprekende, dat het een gezellige en sportie ve dag zou worden. Na de koffie vertrok ken we naar het Zeeburgia-terrein, zoals al tijd weer belangeloos beschikbaar gesteld, waar om 3-45 uur de strijd begon. Aangezien door onvoorziene omstandighe den de scheidsrechter niet aanwezig was, vonden we de heer Van Wageningen van Zeeburgia terstond bereid deze wedstrijd te leiden. Nou ja, wedstrijd, laten we maar zeggen doelschieten, want daar leek het wel wat op. Reeds na vijf minuten was het 10 door aangeven van Van der Schild, ingeschoten door Joop Elsinga, na zeven minuten 20 door Ab Podt. Er werd steeds op de helft van de tegenpartij ge speeld en De Lier zorgde zelf voor het der de doelpunt, 30. Bander stond tegen paal en lat te kogelen dat het een lieve lust was. 40 werd het door Joop Elsinga, waarna De Lier eindelijk het eerste en enige doel punt scoorde. Na de rust was Herblot de fabrikant van nummer vijf. Joop Tuininga wilde niet achterblijven61Henkie Soe- derhuizen71een loei van Herblot 81J. Blouw (liet 't niet blauw-blauw) 91; Henkie nog een schuiver: 101, waarna controleur Koerts door twee tref fers het dozijn volmaakte. Ondanks deze verpletterende nederlaag bleef de stemming best en werd de pret niet gedrukt. Terug in de ontvangkelder stond ons bier tje reeds klaar. Hierna naar de cantine voor een prima uitgebreide koffietafel. Toen de inwendige mens tevreden was en niet meer knorde, weer naar de kelder, om de verde re avond met dansen (waaraan prijsjes wa ren verbonden) muziek en vloeibaar plezier te besluiten. Het was weer een ouderwetse, prima ver zorgde dag, wat bleek uit de dankwoorden van de Sergeant Heinen bij het afscheid. De heer Struiksma wenste allen wel thuis, en daarmede behoorde deze prettige dag weer tot het verleden. Namens allen hartelijke dank, heer Struiks ma en medewerkers A. J. J. v. B. en Bisons In de gerestaureerde O.O.-mess te Deven ter waar wij zaterdag 13 mei om drie uur aankwamen, werden wij verwelkomd door de Adj. v. d. Laar. Deze was blij weer oude kennissen te kunnen begroeten, en hoopte op een gezellige sportieve dag. Na de koffie op naar het voetbalveld. Toen cadeaus en vaantjes waren aangeboden be gon om pl.m. 3.40 uur de wedstrijd. Direct bij het begin kon men al merken, dat de Bisons een stevig elftal op de been ge bracht hadden, want er werd steeds op de Amstel helft gespeeld. Na tien minuten na men de Bisons met een mooie kopbal de leiding: 10. Twintig minuten later werd dit 20 door een laag schot in de linker benedenhoek. De meest opvallende speler was volgens mij de spil van de Bisons. Bij de Amstelspelers was het verband geheel zoek, het plaatsen was slecht, en de goede schutters ontbraken deze keer. Daarbij kwam nog, dat de buitenspelers herhaalde lijk in de buitenspelval liepen. Er was on geveer een half uur gespeeld toen de rechts buiten van de Bisons de score opvoerde tot 30. Herblot zag kans tien minuten voor de rust deze achterstand te verkleinen tot 31 door een rolballetje. Na de rust, die de Amstelheren blijkbaar goed had gedaan, kreeg men direct een heel ander spel te zien. Het Bisondoel kwam zwaar onder druk te staan. Een Bi- sonspeler beging een fout in het strafschop gebied. De penalty, onberispelijk door spil Meyer genomen, bracht de stand op 32. Gedurende tien minuten speelden de Bisons met negen man omdat twee spelers gebles seerd waren. Dit gaf onze EHBO-man, dok ter Wijbrands flink wat werk. Ook Meyer werd nog even flink gekraakt, maar Jan hoefde er niet aan te dokteren. Tegen het einde kwamen de onzen nog even geweldig opzetten, maar dit kon geen wijziging meer in de stand brengen. Het bleef dus 32 voor de Bisons, en deze waren dolgelukkig met hun eerste gewonnen wedstrijdDe drie vorige hadden de Amstelspelers steeds in hun voordeel weten te beëindigen. Bij ons waren geen uitblinkers of ik zou W. Pot, rechtsback, moeten vermelden, die door zijn goed opruimingswerk wat op de voorgrond trad. De heer T. J. Faber uit Zwolle leidde deze wedstrijd prima, met behulp van J. Spel als grensrechter aan onze zijde. Na het eindsignaal nodigde de heer Sche- perboer, de Amstelagent, ons gehele gezel- 6

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 8