Kunstenaars beschilderden schutting Vijf jonge kunstenaars, afgestudeerden van het Instituut voor Kunstnijverheid, hebben in enige weken de schuting beschilderd, die is opgericht langs de plaats waar het nieuwe gebouw van Publieke Werken aan de Wibautstraat te Amsterdam wordt op getrokken. In opdracht van de Amstel Brouwerij heeft ieder van hen zich toegelegd op het in beeld brengen van een facet van ons bedrijf en zijn produkt. Fred Bergisch schilderde het verbruik, Jan van Wensveen de bui tenlandse vestigingen, Hans Bishoff de export, Jo Klingers het brouwproces en Rudolf Bente beeldde de geschiedenis van het bier uit. Hun naam prijkt op duidelijke wijze op het door hen gecreëerde werkstuk. Het is de eerste maal, dat zij zich zo grootscheeps aan het publiek kunnen voorstellen. De schutting, die honderdzestig meter lang is, blijft ongeveer anderhalf jaar staan en als kleine (en grote) onbevoegde tekenaars de schilderingen ongemoeid laten, zullen honderdduizenden te voet, peddelend of chaufferend genieten van de kleurige en goedgeslaagde voorstellingen. Een gang naar het aan de overzijde ervan gelegen Belastinggebouw kan dan zelfs een genoegen worden. De officiële overdracht geschiedde op woensdag 10 mei op symbolische wijze, namelijk door het vastspijkeren van een zelf portret van iedere schilder; dit gebeurde door de heren ir. B. Jansen, hoofd afdeling Tunnelbouw (waaronder dit bouwwerk res sorteert), J. H. Komin, de aannemer, G. Staalman, vertegenwoordiger van de horeca- pers en P. Kranenberg, directeur van de Amstel Brouwerij; namens de artisten spij kerde de heer Van Wensveen ook een por tret vast. Na afloop van deze plechtigheid kwamen alle betrokkenen in onze ontvangkelder bij een, waar hun ter herinnering een boek werk werd aangeboden. Neen, de heer Van Wensveen werd niet door de heer Staalman op zijn vinger geslagen. Deze foto werd gemaakt tijdens de symbolische overdracht van de schutting. De heren Kranenberg en Jansen kijken toe, alsmede twee heren Komin, van wie de een slechts gedeeltelijk te zien is.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 7