ONS JAARVERSLAG I960 in het kort Op 18 april j.l. verscheen ons fraai uitgevoerde verslag over het jaar I960, waarin wij de buitenwereld iets vertellen over de gang van zaken in ons bedrijf. Enige punten uit dit jaarverslag laten wij hier volgen. ,g^ -v 4g fh-ü' De binnenlandse omzet werd enerzijds gestimuleerd door de welvaartsstijging, de omzet van pils en Gold steeg, de omzet van het donker bier daalde; donker bier wordt het meest gedronken door mensen, die alleen wanneer het warm is bier drinken. De export ontwikkelde zich bevredigend. Ons aandeel in de bierexport van van Nederland nam toe evenals het aandeel van onze export in de totale omzet. Tegenover de gestegen omzet vertoonden ook enkele kostenelementen een stijging. Wij streven naar verdere rationalisatie, die noopt tot nieuwe investeringen. De Nederlandse brouwerijen exporteren circa dertig procent van hun productie en geven ons land daarmee een deviezenopbrengst van 75.000.000. Wij vertrouwen, dat de regering bereid zal zijn de exorbitante lasten, welke op het brouwerijbedrijf drukken, te verlagen. Belastingen en andere overheids- heffingen eisen 39% van onze opbrengst. De revaluatie van de gulden zal geen verlaging van de prijs van onze voornaamste grondstof, de gerst, ten gevolge hebben en nauwelijks van die van de hop. Onze exportprijzen moesten worden verhoogd. Sommige buiten landse concurrenten krijgen een prijsvoordeel voor hun afzet in Nederland. De Surinaamse Brouwerij N.V. behaalde opnieuw een hogere omzet. De Antilliaanse Brouwerij N.V. had een bevredigende omzet in I960, haar eerste gedeeltelijke productiejaar. De Jordan Brewery Ltd. kon in het tweede op 31 maart 1961 geëindigde productiejaar de omzet belangrijk verhogen. Poviet Producten N.V. behaalde ongeveer dezelfde omzet als in 1959- N.V. Preservenbedrijf sloot het boekjaar per 30 juni I960 met winst af. Door de gestegen omzet vertoont de brutowinst een stijging ten opzichte van 1959. Daar de afschrijvingen hogere bedragen vergden, ligt de nettowinst iets onder die van het afgelopen jaar. Toch werd een hoger dividend uitgekeerd, nl. 12%. Het verslag besluit met het uitspreken van dank aan allen die bij de brouwerij, de dochterondernemingen en de geaffilieerde bedrijven werken, zonder wier ijver en toewijding de genoemde resultaten niet bereikt hadden kunnen worden.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 3