Deze maand En wat zei DICKENS O, laat ons onze bezigheden beminnen hebben ruim honderdveertig afnemers van ons bier in Frankrijk een bezoek ge bracht aan Nederland, waarbij zij nog net de laatste dag van de Keukenhof konden meemaken. Op uitnodiging van de Amstel Brouwerij en onder leiding van de heer Ca- dro, directeur van La Bière Pousset, de im porteur van ons bier in Frankrijk verbleven deze mensen voor het merendeel eige naars van hotels, restaurants, café's en win kels enkele dagen binnen onze winde rige grenzen. Ondanks de storm hebben zij veel gezien en waren tenslotte maandag avond in onze ontvangkelder bijeen voor een soirée dansante, dat een groot succes is geworden. Mogen wij u nog even herinneren aan onze redactieraad, die gaarne op de hoogte wordt gehouden van dingen, die geschikt zijn voor ons personeelsblad? De namen van de le den zijn: mej. Fl. A. Bosker en de heren A. W. F. Kroon, G. Ch. Nieuwendijk, G. A. Poelenije, Th. Veenings, J. J. A. de Vries, A. C. de Weerd, R. M. Wijdeveld en A. J. A. de Winter. Er werd op 27 april een hoogtepunt in de letterlijke zin des woords bereikt: de be tonwerkers waren op het hoogste (beton nen) punt van de schoorsteen aangekomen, die op ons ketelhuis is verrezen. Vijfenvijf tig meter torent deze schoorsteen nu boven het maaiveld terreinhoogte), maar er komt nog vijf meter metselwerk van vuurvaste stenen bij. Met het Belasting gebouw zal onze schoorsteen dan tot de hoogste punten in de omtrek behoren. In tegenstelling tot wat men weieens hoort zeggen, zal de top slechts enkele cen timeters heen en weer bewegen bij harde wind. Terwijl wij dit schrijven knallen er pistool schoten. De Andreas Bonnstraat, waaraan de brouwerij grenst, is in rep en roer, po litie zet de straat af en er gaan enige span nende uren aanbrekende kantoorafdeling parterre die aan deze straat grenst moet op last van de politie ontruimd worden, van achter een muur die aan het kantoor grenst^^ houdt een politieman zijn karabijn gericht op het huis, waaruit de schoten zijn gelost. Rechercheurs met getrokken pistolen staan langs de gevel. De beklagenswaardige over buurman, een geestelijk gestoorde persfoto graaf, vervuld van waanideeën, opent weer het venster en richt zijn pistool, tweemaal haalt hij de trekker over, maar er gebeurt niets; kennelijk is zijn munitie op. Voor alle kantoorramen verdringen de Am- stelmensen zich; op het balkon langs de tweede verdieping staat een persfotograaf, zijn Leica torst een telelens van wel een meter lang. Aan het eind van de straat staan politiewagens, een ambulance en een brand weerwagen; de politie gaat tot de aanval over en slaat zowel aan de voorzijde als aan de tuinzijde een raam in om door het gat een traangasbom te werpen. Een van deze bommen heeft een begin van brand tot gevolg en de man ziet zich genood-^^ zaakt de woning te verlaten. Hij wordt^^ door vele handen gegrepen en naar een psy chiatrische inrichting vervoerd. De meesten van ons gaan tegen zes uur pas naar huis.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 2