Puzzel en win een tientje Horizontaal: 1. veelkleurige baan aan de hemel; grote watervloed; bijb. figuur; 2. to taal; touw in de rand van zeil; Europeaan; pl. in Overijsel; dun; spoedig; 3. ryt- mische beweging; deel; eind v. dienstverband; deelteken; bolrond lichaam; 4. voorz.; deel v. d. bijbel; familielid; tocht; bijb. figuur; riv. in Siberië; lof; stad in Z. Frankrijk; 5. deel v d. bijbel; roofvogel; amfibie; Franse n.v.; herkauwer; knorrig; oud mens; voegw.; titel; vr. munt; 6. Bolgewas; paling; bez. vnw.; tijdrekening; pelswerk; speel goed; in opdracht; bedrag; 7. land in Azië; voegw.; brompot; paling; waterstand; num mer; baan voor balspel; 8. geheel de uwe; voorteken; fraaie kleding; glazen klok; gevuld; noot; lichte bedwelming; 9. kind; al; halmen van gedorst koren; noot; let wel; berg in Armenië; 10. lengtemaat; vertrek; made; schr. bewijs; toiletartikel; projectiel; reeks; 11. al het geschapene; opbrengst; verhoogde stoep met treden; aanw. vnw.; wandversiering; 12. spoedig; sukkelig kind; naschrift; Eng. bier; stad in Portugal; oxyde; 13. pers. vnw.; hooggelegen plaats waar vee graast; pers. vnw.; eenheid van druk; bereide huid; deel v. kledingstuk; water in Amsterdam; 14. deel v. d. bijbel; overal; boom; deel v. e. voertuig; zuiver; stilstaand water; buitendijkse gronden; 15. getwist; bijw.; ongeschonden; water in Friesl.; Ned. rivier; uitroep v. pijn; nummer; ivoor; 16. toestand v. razernij (Ind.); horizon; pl. in Betuwe; gril; slee; bez. vnw.; soort onderwijs; omroepvereniging; 17. verhoogde toon; zo nu en dan; edelgesteente; pers. vnw.; soms; stad uit de oudh.; 18. handschrift; stad in Italië; soort Eng. stof; riv. in Rusland; verharde huid; grondtoon; met versch. eer; 19. pauselijke driekroon; donkere kleverige stof; cent (Ind.); vracht; hoop; Hebr. muziekteken; 20. water in Friesl.; platbodemd lastschip; bijw.; zoet, liefelijk (muz.); vingersieraad; houten rolle tje; partij voor toneelspeler; 21. regeringsreglement; wandversiering; knaagdier; win- tervoertuig; pers vnw. (Lat.); lengtemaat; godsdienst; met versch. eer. Verticaal: 1. kan door miljoenen binnenshuis worden beluisterd; voorz.; 2. lengtemaat; tegen; kledingstuk; godsdienst; voorz.; kerkelijke plechtigheid; Europeaan; 3- gouv.- generaal; lekkernij; genotmiddel; herkauwer; getroffen; 4. droogoven; dierengeluid; voormiddag; ternauwernood; stad in N. Afrika; 5. N.-Holland; stilstaand water; lof; stenen afscheiding; voegw.; grote kop zonder oor; krantenverkoper; 6. luchtv.maat- schappij; lor; omlaag; rijksgrond; maand; lengtemaat; 7. grondsoort; waterstand; nogmaals; ongewerveld dier; kub. meter; 8. aardr. aanduiding; oogvocht; gebouw v. dichterl. en muzikale wedstrijden; vork om aal te steken; windrichting; 9. uitstralende warmte; voegw.; vaartuig; met gelukwens; hengelsnoer; lelieachtige sierheester; paard; 10. pers. vnw.; holte in muur; Oost-Europeaan; 1ste woord v. e. toverspreuk; ge slacht; groot (Ind.); 11. in orde; vroeger heerser; geh. de uwe; officier; levensjaren; bijb. figuur; 12. holte in muur; kwab; van geringe lengte; goedkeuren; namelijk; weef sel; 13. lidw.; onderwijs; Europ. hoofdstad; vaartuig; vetweefsel; zonnegod; 14. koop lust; bakje; plaats; kindervoedsel; voegw.; houding; 15. noot; gepelde gerst; deel v. d. dag; vette vloeistof; pas op (Ind.); deel v. ontkenning (Fr.); 16. maaltijd; vriendelijke oogwenk; achten; korte schreeuw; gouv.-generaal; 17. water in Friesl.; noot; num mer; gipssoort; schouderkwast; sportterm; 18. beest; ivoor; schaap; niet fris; symbool bij H. Communie Eng. bier; 19. grijpen; voorz.; zich ontfermen; Oost-Europeaan; noot; 20. aardr. aanduiding; staatje in Europa; deel v. d. Bijbel; militair; vergoeding voor arbeid; Oosteuropees land; 21. ten bedrage van; tweemaal; krachtige wind; tijd vak; eerstkomend; gespierd; 22. uitblinker in sport; vr. munt; geneesheer; zeeroofdier; niet gebonden; 23. bevroren plek in de grond; bijw.; deel v. schip; koudeperiode; wijn; zangstem. 16

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 18