Afscheid dr. L. G. Kortenhorst Verwaten Dr. L. Kortenhorst, die sinds de oprich ting van het Centraal Brouwerij Kantoor in 1949 voorzitter van deze instelling is ge weest, heeft maandag 8 mei als zodanig af scheid genomen. Hoewel deze gebeurtenis zich voornamelijk heeft toegespitst tijdens het diner in het ICC, had onze directeur, mr. E. J. Egberts tijdens de algemene ver gadering van het CBK in het American Hotel gelegenheid gehad de scheidende en zeer gewaardeerde voorzitter toe te spreken. Aan het diner bood jhr. P. R. Feith na mens de brouwers een zilveren antieke pul aan. De heer Kortenhorst, die de tijd ge komen achtte om zijn taak aan een jongere over te geven, wordt opgevolgd door prof. dr. Th. L. M. Thurlings, hoogleraar te Wa- geningen, lid van de Eerste Kamer en van de Sociaal Economische Raad; tot nu toe was de heer Thurlings adviseur van de EEG-commissie van het CBK. Ondersteuningsfonds De deelnemers van het fonds worden er nogmaals aan herinnerd, dat zij overleg met mej. H. A. Bosker dienen te plegen alvorens zij een bril of gebit e.d. bestellen voor rekening van het Ondersteuningsfonds. Mej. Bosker, de voorzitster van het fonds en maatschappelijk werkster van de Amstel Brouwerij heeft iedere werkdag spreekuur op haar kamer van 12.30 tot 13 uur; op maandag, woensdag en vrijdag bovendien na 17 uur. Personeel dat onder een filiaal ressorteert kan zijn aanvrage schriftelijk bij mej. Bos ker indienen. Het bestuur. Nieuwe vaten Het is misschien niet helemaal juist om van nieuwe gezichten te spreken, maar het zal velen zijn opgevallen, dat er een nieuw soort vat zijn intrede heeft gedaan. De tra ditionele houten vaten hebben aanvulling gekregen van roestvrij-stalen vaten, voorzien van gegalvaniseerd-ijzeren kappen. Voorlo pig zijn er alleen vijftigers. Ze zijn van Ne derlands fabrikaat en geleverd door Van Wijk en Boerma N.V. te Groningen. Het eigenlijke vat is van roestvrij staal, voorzien van een plastic spongat; aan de boven- en onderkant is een kap aangebracht, waarop het vat staat en rollen kan. Bij be schadiging kan een kap dus worden vervan gen. Belangrijk is ook, dat het gewicht de helft bedraagt van een houten vijftiger en dat zij minder plaats innemen. Niet alleen het hele gezin, maar ook de hond ziet er iets in, schrijft de heer C. Langendijk te Noord-Scharwoude, die ons deze foto toezond. Veel zal de hond er niet in ontwaren, gezien de stand van de fles. Zou hij niet liever een been hebben Een huismus, die tesamen met Een kat een huishouden had opgezet, Vond na een tijd zichzelf steeds knapper En sprak: Ach gunst, wat ben ik dapper! Het ging de kat al gauw vervelen Het huis met een opschepper te delen. En dus gebruikte zij geweld En werd de huismus neergeveld Die zweeg toen snel in alle talen En werd tot kattebrood vermalen. En de moraal? Wordt gij verwaten, Gij zult er menig veer voor laten. deW. 13

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 15