Eerste Hollander Eon van de duizend Enige bestuursleden van de Honkbal Propaganda Vereniging De Kieviten hebben donder dag 13 april een bezoek gebracht aan de Amstel Brouwerij om officieel de duizend grammofoonplaten in ontvangst te nemen, die wij ten geschenke hadden aangeboden. De Kieviten zullen deze platen (met op de ene kant de Honkbalmars van Klumper, gespeeld door het harmoniekorps T'uindorp-Oostzaan en op de andere kant de Amstel bier calypso) verkopen ten bate van hun propagandakas. Op de foto overhandigt mr. J. M. Elink Schuurman een plaatje aan de heer 1. J. Rijke- boer, die geflankeerd wordt door zijn medebestuursleden, de heren D. W. Vonk, links en Al. Bremer. Naar wij vernemen worden de platen goed verkocht. van een Hollander in die functie, ik meen dat het Jorritsma was, betekende toen wat Trouwens, in die tijd waren vrijwel alle bazen Duitsers, de eerste en tweede brouw meester, de bazen uit de legerkelder, de gistkelder, de kuiperij en ook de meeste kuipers waren Duitsers. Zo is de brouwerij in de loop der jaren gegroeid en uitgebreid, een groei die al leen geremd is in de beruchte crisistijd en volledig heeft stilgestaan in de vreselijke oorlogsajren. Ik heb hiermede geprobeerd, aan de hand van mijn herinneringen, weer te geven hoe geweldig veel er in een betrekkelijk kort tijdsverloop op onze brouwerij veranderd is. Ik ben mij volkomen bewust, dat dit maar een vluchtige schets is en helemaal niet volledig. Misschien kan dit voor an deren aanleiding zijn om dit aan te vullen. Veel is er veranderd en in verschillende afdelingen zal het door deze veranderingen en modernisering beter werken zijn dan vroeger. De typische sfeer op de brouwerij van vroeger heb ik door deze herinnerin gen willen ophalen. De Vries zong. Een der directeuren, de heer Van Eeghen, was beschermheer van dit koor en met zijn steun werd het vijftigjarig be staan gevierd met een Internationaal Con cours in het Concertgebouw, waaraan deel namen de beste mannenkoren uit binnen- en buitenland. V raar nu de bazenkamer en de dokters- VV kamers zijn, bevond zich toen het hoofdkantoor, dat ook al heel spoe dig te klein werd. Op de plaats van het tegenwoordige hoofdkantoor waren toen de stallen van Van Gend Loos gevestigd. Als ik mij goed herinner, heeft het onze directie heel wat moeite gekost om dit stuk grond te bemachtigen. Ook het brouwhuis is aan verbouwing niet ontkomen. Het is nog niet lang geleden aanzienlijk uitgebreid, terwijl, als ik goed ben ingelicht, verdere uitbreiding in voor bereiding is. In de aanvang van de tijd, waarover ik in deze herinneringen schrijf, waren in het brouwhuis uitsluitend Duitsers als bier kokers werkzaam. De eerste aanstelling 11

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 13