BZB in nieuw oefenlokaal Accountants in Amerika BZB zijn drie letters die iets dreigends hebben. Ze roepen gedachten op aan ram pen en kwetsuren, al dan niet het gevolg van oorlog of andere noodlottige oorzaken, die door de BZB (de bedrijfszelfbescher ming) voorkomen, beperkt en gelenigd moeten worden, leder bedrijf van enige omvang is wettelijk verplicht een BZB te hebben en ook de Amstel Brouwerij heeft een vaste ploeg, die in tijd van nood een brand kan blussen, reddingswerk kan ver richten en gewonden kan verzorgen. Maar om deze taken naar behoren te kun nen uitvoeren moet veel worden geoefend, zowel theoretisch als praktisch. Juist het- gene, dat in tijd van nood blindelings be heerst moet worden, dient in rustige tijden spelenderwijs te gaan en dat kan alleen worden bereikt door oefenen. Daarom wordt regelmatig de vaardigheid in het redden en blussen opgevoerd en getracht de EHBO'ers snel en feilloos de toestand van gewonden en anderszins ge troffenen te laten onderkennen en verlich ten. Voor deze bezigheden was over het algemeen gelegenheid genoeg, maar voor de theorie moest men zich vaak behelpen, want een oefenlokaal voor cursussen en lezingen, voor het vertonen van lichtbeel den en waar materiaalinstructie kon wor den gegeven was er niet. Het is verheu gend te kunnen melden, dat zo'n oefen lokaal er nu wel is. Dinsdag 14 februari is het officieel in gebruik genomen en een mooier Valentijnsgeschenk had de BZB niet kunnen krijgen. De heer Struiks- ma, waarnemend hoofd BZB, was dan ook bijzonder verheugd, dat hij de nieuwe aanwinst, gelegen boven de garage, met trots kon tonen aan de genodigden. Tot deze behoorden o.a. het hoofd BZB, ir. Boonen, de heer Kranenberg en de leden van de Ondernemingsraad. In het lokaal staan stoelen en tafeltjes, diverse materialen en voorwerpen voor in structiedoeleinden, een projector en langs de wand is een flanelbord aangebracht met een projectiescherm. De aanwezigheid van een bierleidingsschema, een brouwschema en een tapkast wijzen op een ander doel van het oefenlokaalhet geven van bier- lessen en biertaplessen. Men bereikt het lokaal doer een trap in de garage te bestijgen. De lange lage tre den van deze trap gaven een der bezoekers aanleiding te spreken van een luie trap. Maar wij kennen de BZB goed genoeg om te voorspellen, dat zij deze luie trap zeer snel zullen afdalen als zij in hun oefenlokaal geroepen worden tot realisti sche activiteiten. De heer Struiksma geeft een toelichting op het werk van de BZB. Van links naar rechts: de heer Kranenberg, mej. Bosker en de heren Dalmolen en Boonen. Op de achtergrondinstructiemate riaal voor de bierlessen. Het accountantswezen in de VS is om streeks 1880 ontstaan, toen enige Engelse en Schotse beleggers geld gingen steken in Amerikaanse fondsen. Dit waren meren deels brouwerijen, die toen in Groot-Brit- tannië beschouwd werden als de waarde volste fondsen. De beleggers, die de meeste brouwerijaandelen kochten, zonden hun eigen accountants om de stand van zaken op te nemen. Twee leden van de Grote Acht (accountantsbureaus in de V.S.) n.l. Price, Waterhouse en Peat, Marwick Mitchell waren oorspronkelijk Engelse fir ma's die op bovengenoemde wijze in Ame rika begonnen. Zij zijn nu natuurlijk geheel in Amerikaanse handen, maar zij hebben zakelijke connecties met de Britse geasso cieerden. (Fortune) CORRECTIE Door een misverstand is op de tekening in ons vorige nummer (pag. 8) de kla- ringskuip aangeduid als beslagkuip. Zoals onze deskundige lezers zullen hebben be grepen, bevindt de beslagkuip zich links op de tekening. 6

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 8