In Vitry le Frangois (ten z.o. van Reims) doet een ploeg Amerikaanse militairen ijverig aan de kegelsport en het Barneysbunch kegelzevental aldaar is goede maatjes met Amstel, zeker nu het gestoken is in Amstel-sporthemden. De heren staan op het ogenblik boven aan in de competitie en hopen binnenkort kampioen te zijn. Als hun dat lukt, hoort u het nog wel. Op de foto wijst de aanvoerder de stand aan: 45 gewonnen partijen, 13 verloren. ontlokte de heer Yan Heusden toen de vraag of u wellicht het kauwgom in de oren had gestopt en de watjes opgegeten. Uw hobby is filmen, heb ik gehoord. Wanneer wij nu op deze dag de veertig jaren die u bij de Amstel in dienst bent geweest, laten terugdraaien, dan geloof ik, dat u bijzonder tevreden mag zijn met de prijs, die u voor deze film hebt gekregen. De Amstel Brouwerij is trots op mannen als u. En mag ik u dan nu, namens de directie, de gebruikelijke envelop overhan digen met de hoop dat u de u nog res terende jaren in goede gezondheid zult doorbrengen. Ook mevrouw Van Gij zen wil ik in de hulde betrekken door haar dit boeket bloe men aan te bieden, want zonder de hulp van een liefhebbende echtgenote zou een man niet zoveel bereiken. Ik spreek de hoop uit, dat u uw man nog vele jaren met raad en daad mag bijstaan." Het was jammer, dat de koninklijke on derscheiding voor de heer Gijzen niet op tijd was aangekomen, zodat deze op een later tijdstip zou worden uitgereikt. De jubilaris dankte hierna niet alleen de heren Elink Schuurman en Cnossen voor de ontvangen geschenken, maar sprak ook zijn waardering uit voor de samen werking met de heer Van Loon van de afdeling Drankwet. ,,Ik ben blij nu eens in het openbaar te kunnen zeggen dat ik veel van u heb geleerd en dat ik u daar voor uiterst dankbaar ben". De heer Van Loon vroeg hierna het woord. Al is men, zoals spreker, enige tientallen jaren bij de Drankwet te Rotterdam, dan is men nog lang niet volleerd op dat ge bied. Immers, er bestaan in andere plaatsen zoveel verschillende toepassingen van de wet, dat hij altijd veel opstak door het contact met brouwerij directies. Hij bracht de heer Van Gijzen hulde voor de wijze waarop hij zijn taak had volbracht. ,,Ik heb u leren kennen als een mens, die niet alleen de zakelijke, maar ook de andere belangen van de klanten in het oog hield en in geval deze mensen de dupe dreigden te worden van het en of ander, dan wist u meestal wel een oplossing te vinden". Met de gelukwensen voor de heer Van Gijzen en zijn echtgenote besloot de heer Van Loon zijn toespraak. Hiermede was het officiële gedeelte van de huldiging voorbij Inmiddels waren afnemers, vrienden en bekenden binnengekomen om te feliciteren, van wie velen hun woorden vergezeld lie ten gaan van een geschenk. In de rijk met bloemen versierde zaal is dan ook dit eerste jubileum in 1961 van ons filiaal Rotterdam op gezellige wijze gevierd. 5

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 7