Geef u op als lid van het NTG Wederom vestig ik uw aandacht op het Nederlands Theater Centrum. Deze stichting verstrekt abonnementen voor alle mogelijke gebeurtenissen op kultureel gebied zoals toneelvoorstellingen, concerten, balletten, opera's, operettes, voordracht avonden, lezingen en filmavonden. Al deze evenementen zijn van hoog gehalte, zodat u zo goed als zeker kunt zijn, dat de beste artisten voor u zullen optreden en u steeds het beste voor uw geld krijgt van wat er doorgaans op dit gebied wordt aangeboden. Een abonnement van het NTC geeft u de zekerheid, dat u naar een voorstelling of een concert gaat. Uw plaats is gereserveerd. Hebt u geen abonnement, dan moet u maar afwachten of u een plaats krijgt, ook al staat u uren in de rij. Meestal zijn de plaatsen uitverkocht en u stelt uw voorgenomen bezoek uit (of af). Maar teleurgesteld bent u. U betaalt bij het NTC tientallen procenten minder voor uw plaats dan u per voorstelling moet voldoen. Bovendien kunt u een abonnement van het NTC in tien maandelijke termijnen betalen. Door middel van uw lidmaatschap geniet u op de prijzen van extra voorstellingen enz., die het NTC organiseert of waarbij het NTC een bemiddelende functie aanvaardt, belangrijke reductie. En tenslotte nog dit. Het aantal NTC-abonné's ligt tussen de 35.000 en 40.000, waarmede ik zeggen wil, dat het NTC invloed kan uitoefenen bij de keuze van voorstellingen, die de uitvoerende kunstenaars aanbieden. En deze kunstenaars houden op hun beurt weer rekening met het NTC. Deze wisselwerking resulteert in goed verzorgde kunst manifestaties, die u op de meest voordelige wijze kunt bijwonen. Als in april a.s. de prospectussen, waarin alle gewenste inlichtingen vermeld staan, gedistribueerd zijn, hoop ik ook uw inschrijving op de een of andere serie te mogen ontvangen. 1 Mei 1961 sluit de inschrijving voor het seizoen 1961/1962. Hebt u geen prospectus ontvangen, belt u dan toestel 263 even. J. G. van Vrede Administratie Hoofdkantoor. Muzikanten, een anonieme houtsnede uit Nobilita di Dame, Venetië, 1605. hen veel begrip ontmoet voor de proble men, waarvoor de ontvangende mouterijen werden gesteld. Een Limburgse boerderij is overigens een bezienswaardigheid op zichzelf. Deze is in een gesloten vierkant ge bouwd. Door een toegangspoort komt men op het erf, dat dus aan vier zijden omgeven wordt door de woning, stallen en schuren. Het doet enigszins denken aan een burcht. We hebben al gezien, dat ook het vervoer van natte gerst bezwaarlijk is. De gerst, die voor de Amstelbrouwerij bestemd was, werd per auto naar de centrale laadplaats in Echt gebracht en daar in een schip gestort. Aangezien de reisduur naar Am sterdam betrekkelijk lang zou zijn, (er moeten 17 sluizen gepasseerd worden), was gezorgd, dat twee schepen van een beluch tingsinstallatie waren voorzien. In onze machinewerkplaats waren deze installaties geconstrueerd. Ze bestaan uit een buizen stelsel, dat op de vloer van het schip wordt gelegd, waarin door een op het dek ge plaatste ventilator lucht kan worden ge perst. Deze lucht stroomt dan tussen de gerst door weer weg. Op deze wijze is voorkomen, dat eventueel natte gerst tijdens het vervoer naar Amsterdam zou verstikken. Deze installaties hebben ons zeer goede diensten bewezen. In de loop van augustus hebben wij op deze wijze voor het eerst Limburgse gerst ontvangen. Het vocht gehalte was belangrijk te hoog, maar door het graan direct te drogen, kon het als goede brouwgerst in onze silo's worden opgeslagen. Hopelijk zal Pluvius in de komende zomer wat minder actief zijn. In dit opzicht hebben vacantieganger en brouwgerst gemeenschappelijke belangen. G. A. Poelenije 3

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 5